Народження за кордоном: куди звертатись і які документи необхідні, щоб отримати свідоцтво українського зразка

Українські діти, які народжуються за кордоном, автоматично отримують українське громадянство, якщо хоча б один із батьків є громадянином України

Українці за кордоном
Свідоцтво про народження дитини можна отримати за кордоном

Щоб отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном, необхідно звернутися до дипломатичної установи або консульства України в країні, де народилася дитина. Там проводиться і визначення походження дитини і присвоєнням прізвища, імені та по батькові. Про це 20 березня пояснили на УрядOnline.

Як відбувається реєстрація народження?

Письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.

"У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами", - йдеться в поясненні.

Після заяви батьків дитини або інших осіб консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації?

  1. Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах.
  2. Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків).
  3. Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати не пізніше 1 місяця з дня народження дитини.

Зауважується, що реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акта цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.

Як повернутися на батьківщину з дитиною, яка народилася в ЄС?


Щоб українцям повернутися додому з дитиною, народженою в ЄС, необхідно мати при собі:

  • документ, що засвідчує його особу;
  • свідоцтво про народження дитини, видане консульською установою.

 Варто зазначити, що згідно із Законом "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України" передбачено, що жоден громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд на територію України."

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube