Українці в Польщі: Уряд може посилити правила надання соціальної допомоги та легального статусу в країні

Читать на русском

Зараз право на перебування втрачається при виїзді з Польщі більш ніж на 30 днів

Читать на русском
українці у польщі
До українців в Польщі є низка запитань

Зараз право на перебування втрачається при виїзді з Польщі більш ніж на 30 днів

У п’ятницю, 1 березня, польський уряд, враховуючи думки воєвод, розглядає можливість посилення правил надання допомоги українським біженцям через фінансові зловживання. Окрім того, пропонуються зміни, за якими українці, що повернулися в Україну навіть на один день, втрачатимуть право на легальне перебування в Польщі. Документи вже перебувають у стадії опрацювання.

Про це пише видання Dziennik Gazeta Prawna. За попередньою інформацією, ініціативу нових правил для українців в Польщі подали воєводи.

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі запропонувало воєводам надати законодавчі ініціативи для нових змін до так званого спецзакону про Україну. Ці зміни мають продовжити тимчасовий захист українських біженців до 4 березня 2025 року, одночасно реформуючи правила їх перебування на території Польщі.

Основною метою запропонованих змін є запобігання можливим зловживанням у системі надання допомоги. Зокрема, розглядається ідея втрати права на легальне перебування для тих українських біженців, які відвідали свою країну хоча б на день. Зараз право на перебування втрачається при виїзді з Польщі більш ніж на 30 днів.

Видання цитує воєводу Любуського, який зазначає, що часті поїздки українців з рекреаційними, туристичними та бізнес цілями свідчать про те, що вони не перебувають у складній життєвій ситуації, а використовують надану їм допомогу.

Крім того, виявлено проблему з різними реєстрами виплачених допомог між воєводствами, що теоретично дозволяє одній родині отримувати допомогу від декількох адміністративних одиниць. Пропонується створення центрального реєстру для розв'язання цієї проблеми.

Також воєводи виступають за скасування статті 31 спецзакону, яка передбачає одноразову виплату 300 злотих на особу для покриття життєвих потреб. Вони аргументують це тим, що дана норма сприяла підтримці людей, які раптово залишили свою країну, тікаючи від війни, але наразі багато приїздів є запланованими з метою оселення в ЄС, а не екстреною втечею з України.

Воєводи також закликають до більш ефективної верифікації та позбавлення статусу біженця осіб, які не дотримуються зобов'язань щодо сплати половини вартості проживання та харчування в приймальних центрах. Окремим пунктом прописано щодо ущільнення системи звільнень від платежів для неповнолітніх, хворих або людей з інвалідністю.

Заклик Кулеби

У понеділок, 26 лютого, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до співгромадян, які залишили країну через російське вторгнення, з проханням повернутися та долучитися до оборони батьківщини. За його словами, українці можуть повернутись та допомогти захистити країну від ворога.

За його словами, повернення українців матиме значний вплив не лише на обороноздатність країни, а й на її економічне відновлення. Відтак, Україна активно спілкується з Європейським Союзом, аби майбутнє міграційне законодавство сприяло поверненню українців і підтримці національної економіки.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Перепроходження медогляду людьми з інвалідністю, створення Електронного кабінету військовозобов'язаного та формування спільного реєстру: що ще у нормах "мобілізаційного" законопроєкту, прийнятому у I читанні, здається нереальним адвокату Ігорю Фещенку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.