Наркотики, торгівля людьми та шахрайські схеми: у НАБУ розповіли, як злочинці використовують криптовалюти

Читать на русском

Антикорупційний орган також неодноразово заарештовував криптовалюти під час розслідувань

Читать на русском
Криптовалюти, НАБУ
У відомстві пригадали кейс з нардепом Одарченком

Антикорупційний орган також неодноразово заарештовував криптовалюти під час розслідувань

За даними НАБУ, найчастіше криптовалюти використовуються шахраями та під час торгівлі наркотиками. Також електроні гроші можуть застосовуватися злочинцям, залученим у торгівлі людьми чи зброєю. Це зумовлено тим, що криптовалюта дозволяє порушникам залишатися анонімними.

Також світові стандарти досі не регулють використання такого виду грошей. На тлі цього злочинці можуть залишатися поза полем зору держави. Про це повідомив заступник директора Національного антикорупційного бюро Денис Гюльмагомедов в інтервʼю "Укрінформу".

"Криптовалюта починає займати одне з провідних місць у вчиненні злочинів. Проте, саме некорупційних злочинів. Зараз формується практика різних видів шахрайств і злочинів, повʼязаних з обігом наркотиків. Найперша цінність для злочинця, який використовує криптовалюту, це анонімність", - розповів Гюльмагомедов.

Представник НАБУ нагадав, що обіг криптовалют ще не повністю регулюється світовими стандартами. Система дозволяє приховати власника, відправника чи отримувача цифрових грошей. Тому у випадку шахрайства, обігу наркотиків, а також торгівлі людьми та зброєю цей інструмент виходить на першу місце за використанням, зазначив посадовець.

Висловлюючись про затримання народного депутата Андрія Одарченка, якого співробітники бюро викрили на спробі підкупу біткоїнами голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма, заступник директора НАБУ відзначив, що це був перший випадок використання криптовалюти для надання хабаря. Водночас детективи вже стикалися з цифровими грошима в розслідуванні корупційних злочинів.

"Ми маємо кілька успішних випадків, коли виявлялася криптовалюта, яку ми арештовували як активи, придатні для конфіскації", - додав Гюльмагомедов.

Справа Одарченка: що відомо

21 листопада НАБУ повідомило про підозру нардепу від "Слуги Народу" Андрію Одарченку. Слідство вважає, що член комітету з питань антикорупційної політики намагався підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма сумою у $50 тисяч у біткоїнах. В обмін він просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.

Вищий антикорупційний суд обрав Одарченку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном два місяці з можливістю внесення застави у 15 мільйонів гривень. Під час судового засідання Одарченко визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Крім того, депутат заявив, що справа проти нього може бути свідченням "політичних чи якихось інших переслідувань".

Наприкінці листопада за Одарченка внесли 15 млн грн застави. У звʼязку з цим він вийшов з СІЗО. Слідство у справі триває. Політику загрожує до 10 років позбавлення волі. На початку грудня він приймав участь у голосуванні у Верховній Раді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.