"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
“Слуга” також зізнався, що на початку вторгнення втік зі столиці на Закарпаття
У середу, 22 листопада, відбулося засідання ВАКС щодо обрання запобіжного заходу нардепу зі “Слуги народу” Андрію Одарченку, якого затримали через пропозицію хабара Мустафі Найєму. Під час слухання прокурори зачитали запис розмови обранця із посадовцем. У ньому Одарченко заявляв, що не вірить в оборону Харкова.
Про це стало відомо із запису трансляції засідання, яку опублікували Telegram-канали. Також нардеп вважав, що українській владі доведеться домовлятися з росією про здачу територій.
“У Харків я не вірю, Мустафа… Харків все-таки здадуть росіянам. Тут нічого не зробиш.... Ти що, дві ядерні тріади мають дві країни – рф та Америка, про що ми говоримо, ти що, це міць. Нас розмітуть, ми блохи… Вже Іран та Китай дають росії зброю, на фронті місиво. Навіщо нам ці донецькі та луганські і Крим? Треба домовлятися”, – казав Одарченко.
Крім того, прокурор зачитав й інші заяви нардепа. Зокрема, той казав, що постійно користується криптовалютою, яку і пропонував Найєму, однак робить це обережно.
“Я сам в антикорупційному комітеті, якщо зачеплять, то потім не буде ні настрою, ні щастя, нічого”, – заявляв він.
Прокурор зачитав протокол допиту Найєма та його заяву, де він сказав, що сприймав все як пропозицію хабара. Вони обмінювалися повідомленнями у месенджері, де Одарченко прислав повідомлення “Привіт”, яке означало, що кошти переказали.
За даними САП, Одарченко має зв'язки в правоохоронних органах, є ризики впливу на свідків. Також існує ризик заволодіння грошима від 15-20% суми контрактів. Тому САП просили взяти депутата Одарченка під варту із альтернативною заставою у розмірі 15 млн грн.
Депутат також зізнавався, що хоче “осісти” на пунктах пропуску у Закарпатті, та додавав, що був у регіоні, коли голова ВР Руслан Стефанчук попереджав про заборону виїзду з Києва. Адвокат Одарченка попросив заслухати записи та викликати Найєма на повторний допит. Суддя Віктор Маслов погодився прослухати, але відмовив у допиті.
Після цього засідання продовжилося. Вищий антикорупційний суд заарештував нардепа до 20 січня. Йому призначили альтернативу – 15 млн грн застави. Крім того, заборонили також спілкуватися з низкою свідків.
Telegram oembed: https://t.me/u_now/118987
Напередодні НАБУ повідомило про підозру нардепу від "Слуги Народу" Андрію Одарченку. Слідство вважає, що член комітету з питань антикорупційної політики намагався підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. Правоохоронці кажуть, що депутат пропонував посадовцю $50 тис. у біткоїнах.
"Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США. В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури", - казали у НАБУ.
Пізніше на криптогаманець Найєма надійшов перший транш хабаря у розмірі 10 тис. доларів в еквіваленті біткоїнів. В НАБУ додали, що це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати. Одарченку загрожує до 10 років позбавлення волі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.