Нардеп розповів, скільки українських студентів в Польщі планують повернутися додому

Українські студенти не обмежуються умовою, що для повернення додому має бути обов'язково встановлено мир

Студенти в Польщі
Більшість студентів хочуть повернутися на Батьківщину

Понад 60% українських студентів, які навчаються у Польщі, планують повертатися в Україну після здобуття освіти. Цей процес відбуватиметься не залежно від ситуації в країні. Йдеться як про чоловіків, так і про жінок.

Про це в етері "Вечір.LIVE" заявив нардеп від "Слуги народу" Олег Дунда. Він послався на соціологічне дослідження, яке проводилося серед молоді.

"Не потрібно вважати, що якщо наші діти поїхали умовно до Вроцлава і Варшави навчатися, то вони вже втрачені для держави. Ми нещодавно проводили соціологічне дослідження, яке свідчить, що понад 60% наших студентів, які навчаються у Польщі, кажуть, що після навчання вони планують повертатися до України", - каже нардеп.

За його словами, українські студенти не обмежуються умовою, що має бути обов'язково мир в Україні. Попри ситуацію в країні молодь буде повертатися.

"В них немає такого обмеження, як мир. В них є обмеження, коли вони завершать навчання, незалежно від того, що буде в країні, студенти будуть повертатися, тому ми їх не втратимо", - запевнив Дунда, наголосивши, що йдеться як про дівчат, так і про хлопців.

Виплати для студентів в Польщі

У навчальному році 2024-2025 українські студенти у Польщі можуть претендувати на кілька видів фінансових виплат. Загалом, біженець, який навчається у ВНЗ, може одночасно претендувати на соціальну та ректорську стипендію, а також стипендію для осіб з інвалідністю. Проте загальна місячна сума таких соцвиплат не повинна перевищувати 3 560,6 злотих (понад 38 тисяч гривень):

  • Соціальна стипендія (stypendium socjalnego) - для студентів з низьким рівнем доходу.
  • Стипендія для осіб з інвалідністю (stypendium dla osób niepełnosprawnych) - для тих, хто має певні обмеження.
  • Стипендія ректора (stypendium rektora) - за успіхи в навчанні або науковій діяльності.
  • Фінансова допомога (zapomoga) - одноразова виплата, яка може призначатися до двох разів на рік.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, які документи потрібні іноземцю для відкриття депозиту в польському банку. Також Інформатор писав, що у Польщі ввели нові соціальні виплати для українців з дітьми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube