Нардеп Дмитро Наталуха не проти держконтролю над Telegram, але сервіс про всяк випадок видалив

Читать на русском

Парламентар від "Слуги народу" вважає, що Телеграм-канали мають відповідати за інформацію, яку поширюють

Читать на русском
Дмитро Наталуха
Дмитро Наталуха

Парламентар від "Слуги народу" вважає, що Телеграм-канали мають відповідати за інформацію, яку поширюють

Народний обранець та голова комітету ВР з економічного розвитку Дмитро Наталуха не проти державного регулювання Telegram та інших платформ. Про це він сказав у коментарі “Інформатору”.

Новоспеченого батька-депутата ми перестріли біля Верховної Ради разом з колегою, депутаткою від "Слуги народу" та головою управління з корпоративних комунікацій у "АТБ" Ганною Личман. Відповідав він доволі роздратовано - вочевидь, догляд за двомісячною дочкою забирає багато сил та нервів. Щодо регулювання інтернет-платформа з боку держави, Наталуха вважає - раз Telegram-канали щось поширюють, то вони по суті є медіа. А значить мають нести й відповідальність, як традиційні ЗМІ.

“Я вважаю, що всі, хто розповсюджує будь-яку інформацію, мають бути в принципі бути як засоби масової інформації, нести за це відповідальність”, - сказав “слуга народу”.

У самого парламентаря немає каналу у Telegram, як у багатьох його колег. “Я взагалі його видалив”, - зазначив він.

Влада хоче взяти Telegram під контроль

До парламенту нещодавно був внесений законопроєкт, яким пропонують регулювати Telegram. За задумом депутатів, месенджер треба зобовʼязати реагувати на поширення забороненого на території держави контенту. Також документ передбачатиме заборону використання сервісу держорганами, якщо буде доведено, що структура месенджера власності не є прозорою.

Очільник ГУР МО Кирило Буданов також вбачає небезпеку у Telegram, однак каже, що платформу можна використати на користь України. Українці висловились проти посилення державного контролю за інформацією в Інтернеті, зокрема за публікаціями в популярних соцмережах, таких як Telegram. Багато громадян вважають, що дії влади істотно обмежать їхні права на свободу слова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.