Намагався приплести Порошенка та Тимошенко, хотів втекти в ЗСУ. Що казав Мангер про справу Гандзюк перед вироком суду

Читать на русском

Одіозний політик заперечував сам факт знайомства з активісткою, через замовлення вбивства якої суд призначив йому 10 років вʼязниці.

Читать на русском
Владислав Мангер
Посадовець навіть звертався "за справедливістю" до Зеленського

Одіозний політик заперечував сам факт знайомства з активісткою, через замовлення вбивства якої суд призначив йому 10 років вʼязниці.

У понеділок, 26 червня, Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк у 2018 році. Обидва підозрюваних отримали 10 років увʼязнення. Серед них і екс-очільник Херсонської облради Владислав Мангер, якого визнано замовником нападу. Протягом 5 років, поки тривало розслідування вбивства і розгляд у суді, колишній чиновник заперечував свою причетність до злочину і навіть сам факт знайомства з Гандзюк.

При тому ключовий підозрюваний перебував у кріслі голови облради з 27 вересня 2016 по 4 грудня 2020 року, тобто ще півтора року після нападу на активістку, який стався наприкінці липня-2018. У березні 2019 року суд відсторонював політика від посади, однак відповідний термін сплив за місяць і замовник вбивства повернувся на роботу.

Інформатор зібрав попередні заяви Мангера у статусі голови облради та поза ним про цю справу.

"Це брудна політика"

На брифінгу 31 січня 2019 року голова облради заявив, що звинувачення в його бік у справі Гандзюк є "безпідставними і голослівними" і спрямовані "на дискредитацію Юлії Тимошенко".

Мангер

"У той самий час я бачу, що всі ці звинувачення спрямовані на дискредитацію цілої партії "Батьківщина" і особисто її лідера Юлії Тимошенко. На жаль, брудна політика призвела до того, що у своїх справах використовуються не просто почуття і емоції, а горе батька (йдеться про Віктора Гандзюка, який звинувачує Мангера у вбивстві своєї доньки). Щоб припинити спекуляції, вважаю єдиним правильним рішенням призупинити на час розслідування справи Катерини Гандзюк своє членство в партії "Батьківщина", - сказав Мангер.

"Пані Катерину я не знав"

В лютому 2019 року в інтервʼю Мангер заперечував, що знав херсонську активістку. Втім він визнавав, що знайомий з Олексієм Левіним, помічником депутата облради Ставицього, якого 26 червня 2023 року також засудили на 10 років за організацію злочину. 

"Пан Левін є помічником депутата пана Ставицького, це депутат облради. Я з ним спілкувався виключно як з помічником депутата, на цьому крапка. Пані Катерину я особисто не знав, ми з нею ніколи не спілкувалися, взагалі ніде не перетиналися з нею", - наголосив Мангер.

"Відкритий до слідства"

Також в лютому 2019 року Мангер в іншому інтервʼю в черговий раз запевнив, що "не перетинався" з Гандзюк, додавши, що готовий співпрацювати зі слідством.

"Я з Катериною взагалі не був знайомий і ніяких зв'язків з нею не мав. Ті "зв'язки", які сьогодні малюють у пресі деякі політичні сили, комусь таки потрібні. Я зараз в очі глядачам і всім людям можу сказати, що цієї людини я не знав, з нею не спілкувався, і ми взагалі ні по роботі, ні по політиці з нею не перетиналися... Я готовий відповідати на всі запитання слідчих. Я відкритий до слідства, не збираюся нікуди їхати чи втікати", - сказав Мангер.

Водночас СБУ спростувала слова Мангера, заявивши, що голова Херсонської облради відмовляється від співпраці зі слідчими.

"15 лютого під час проведення допиту як підозрюваного Мангер жодних свідчень не давав, скориставшись положеннями ст. 63 Конституції, а в середу 20 лютого 2019 року на пропозицію слідчого дати свідчення щодо підозри Мангер, посилаючись на надумані, на думку органу досудового розслідування, приводи, повторно відмовився їх давати. Така позиція Мангера суперечить його ж заявами і свідчить про небажання підозрюваного сприяти встановленню істини. А також про свідоме ухилення від участі в дослідженні з використанням поліграфа", - йшлося в повідомленні.

"Це якась помилка"

В листопаді 2018 року тодішній генпрокурор Юрій Луценко з трибуни Верховної Ради говорив про 12 осіб, які "розробляються на причетність до замовлення" вбивства, але конкретні прізвища публічно він не назвав. Мангер визнав, що у цьому списку було й його прізвище, однак думав, що воно опинилося там помилково.

Мангер

"Одне з прізвищ було моїм. Чесно, я не звертав на це увагу. Я до цього поставився як до помилки. Думав, що розберуться... Які покази довали... "Нам Катя сказала, що у неї з Мангером був конфлікт". Коли сказала, що сказала, який конфлікт?  Може, у неї був зі мною конфлікт, а я цього не знав. Але у мене з нею не було конфлікту... Чесно кажучи, покійна Катерина в мене навіть була заблокована в Facebook із 2014 чи 2015 року. Я навіть не читав постів, про які мені зараз кажуть (йдеться про дописи Гандзюк від 6 липня 2018 року, де вона пов'язує Мангера з незаконною вирубкою лісу)", - сказав Мангер.

"На Гандзюк напала СБУ"

Мангер у 2019 році також стверджував, що Катерина Гандзюк нібито працювала в інтересах Служби безпеки України заради дискредитації партії "Батьківщина".

"Мені відомо, що Катерина співпрацювала зі Службою безпеки України і перебувала в прямому підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка. Заявляю, що в особистій бесіді Данило Доценко неодноразово повідомляв мені про свою особисту ненависть до партії "Батьківщина" і нашого лідера Юлії Тимошенко і що він зробить усе, щоб знищити "Батьківщину" на території Херсонської області... Я вважаю, що Данило Доценко організував напад на Катерину Гандзюк, щоб дискредитувати органи поліції"

Мангер також заявив, що переживає за своє життя.

"Живим я слідству сьогодні не потрібен. Це все придумано. Я офіційно заявляю, що не збираюся скоїти самогубство і якщо зі мною щось трапиться, прошу вважати це вбивством", - сказав він.

15 лютого 2019 року Мангер вийшов з СІЗО під заставу 2,5 млн.

"Думаю, нам потрібно менше в пресі писати нісенітниці, а більше допомагати один одному в пошуку реальних злочинців", - сказав Мангер журналістам після виходу з ізолятора.

"Прошу зустрічі з Зеленським"

В червні 2019 року, після інавгурації президента України Володимира Зеленського, Мангер зажадав зустрічі з новим очільником держави. Це сталося після того, як Зеленський, за словами голови облради, прийняв рішення зустрітися з батьком загиблої Катерини Гандзюк. Окрім того, він все намагався спихнути на "порошенкіських прокурорів".

"Знаю, що президент Зеленський прийняв рішення зустрітися з батьком Катерини Гандзюк. Можу собі уявити, що він буде говорити про мене з папірця, який йому вручать політтехнологи, котрі розкручують сьогодні його сторінку у ФБ, і інші найманці... Шановний Володимире Олександровичу, якщо Ви гарантуєте права всіх громадян України, то я маю право просити вас зустрітися і зі мною. Я готовий детально розповісти і показати, з чого мені придумали звинувачення порошенківські прокурори. Також я готовий надати докази того, якими методами діє проти мене генерал СБУ Данило Доценко, який досі "кришує" бандформування в Херсонській області. З останніх сил вірю, що Віктор Гандзюк не захищатиме перед вами цю людину, тому що є підстави думати (і це не тільки мої висновки), що саме Доценко причетний до раптової смерті Катерини", - запевняв Мангер.

"Пане президенте, пустіть в ЗСУ"

В березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення рф, Мангер попрохав президента дозволити йому вступити до лав ЗСУ, "щоб боронити рідну землю".

Мангер

"Шановний пане Президенте України! Вибачте, що в такі важкі часи звертаюсь до Вас публічно, але я вже втретє з початку війни Росії з Україною прошу дозволити мені вступити до лав Збройних сил України і зі зброєю в руках боронити рідну землю", – написав Мангер.

Він наголосив, що "палає його рідна Херсонщина", а його діти сидять у підвалах під обстрілами. 

"Мій обов’язок як людини, як українця зараз бити ворога. Вмію, знаю, як захищати свою Батьківщину. Тому ще раз прошу дозволити мені захищати Рідну Землю", – сказав екс-чиновник, додавши, що він має бойовий досвід, оскільки брав участь в АТО.

Мангер також написав, що зʼясовувати, чому він досі перебуває у СІЗО, можна після війни і зараз це не на часі.

"Незрозумілий вирок"

Після оголошення вироку Мангеру та Левіну - 10 років увʼязнення і 15 млн грн компенсації родичам Гандзюк - в судовому залі роздалися оплески. Водночас Мангер почав кричати на суддю і заявив, що "вирок йому не зрозумілий".

Адвокат Мангера Олександр Шадрін заявив про "глибоку кризу судової системи". Справа в тому, що під час оголошення вироку суддя не озвучила мотивувальну систему, оскільки це дозволяють норми воєнного часу.  

"Суспільство мало б знати, чи не є це просто політичною розправою над Мангером", – пояснив адвокат і додав, що подасть апеляцію на вирок і проситиме про закриття справи.

Рішення суду набуде чинності після апеляційного розгляду, до того часу Мангер і Левін будуть під вартою у СІЗО.
 
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.