Справа Гандзюк. Суд оголосив вирок: які терміни отримали Мангер та Левін

Суд над Мангером та Левіним тривав понад три роки

Справа Гандзюк
Мангеру та Левіну дали по 10 років позбавлення волі

У понеділок, 26 червня, суд виніс вирок у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк. Підозрювані отримали по 10 років позбавлення волі. Також вони мають виплатити її родині компенсацію моральної шкоди.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Дніпровський районний суд Києва визнав Владислава Мангера винним у замовленні нападу, а Олексія Левіна - в організації. Їм присудили по 10 років позбавлення волі.  

Вирок 

За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора колишніх голову Мангера та помічника депутата Херсонської обласної ради Левіна визнано винними у замовленні та організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть потерпілої Гандзюк (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України).

У ході судового розгляду дослідили 59 томів матеріалів кримінального провадження, речові докази, допитано свідків та експертів. Заслухавши доводи прокурорів, суд призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі обом обвинуваченим. Також суд ухвалив стягнути шкоду на користь потерпілих - у сумі по 5 мільйонів гривень з кожного.

 

Деталі справи 

Прокурори у суді довели, що на початку липня 2018 року на той час голова Херсонської обласної ради Мангер, на ґрунті особистої неприязні, вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. До цього він залучив помічника депутата Херсонської облради Левіна.

Той, своєю чергою, зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за гроші залучити виконавців та пособників скоєння злочину. При цьому, діючи за раніше розробленим та погодженим з головою Херсонської облради планом, він повідомив Торбіну про необхідність виконання нападу одним із визначених способів: переламати їй кістки рук та ніг або ж облити сірчаною кислотою. За напад виконаний першим способом Торбін міг отримати 5 000 доларів, другим – 2 500-3 000 доларів.

Він погодився на пропозицію та, діючи на замовлення і на виконання вказівок засуджених, залучив до вчинення злочину Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського та Микиту Грабчука. 31 липня 2018 року близько 08:45 виконавець замовлення облив Гандзюк сірчаною кислотою поблизу під’їзду будинку, де вона проживала.

На початку серпня 2018 року помічник депутата Херсонської облради, діючи з відома та за дорученням голови облради, під час особистої зустрічі сплатив Торбіну обіцяні для співучасників 4 500 доларів, ще 500 доларів надали у вигляді завдатку. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла. 40 % її тіла було уражено хімічними опіками. Згідно з висновком судово-медичної експертизи вони призвели до розвитку гострої ниркової, печінкової, дихальної недостатності.

У червні 2019 року суд визнав винними та призначив покарання членам групи нападників: Торбіну – 6,5 років позбавлення волі. Грабчуку – 6 років позбавлення волі, Васяновичу та Вишневському – по 4 роки позбавлення волі, Горбунову – 3 роки позбавлення волі.

Васянович та Вишневський здійснювали спостереження за потерпілою, Горбунов придбав кислоту, Грабчук облив нею Гандзюк. У жовтні 2020 року суд виніс вирок Ігорю Павловському, який обвинувачувався у заздалегідь не обіцяному приховуванні злочину щодо громадської активістки, призначивши йому покарання у виді 2 років позбавлення волі з іспитовим строком – 1 рік. Він надав транспорт виконавцям нападу та приховав інформацію про злочин від правоохоронних органів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube