Протягом пʼятниці ми слідкували за зверхнім закликом до Зеленського щодо перемовин з росіянами, дізналися про звільнення генерала Марченка з лав українських Збройних сил, а також були у шоці від нових єврейських погромів, які прихильники незалежності Палестини влаштували в Амстердамі
Інформатор підбиває підсумки 8 листопада. Ця пʼятниця позначилася декількома голосними подіями: чи не вперше чинний нардеп пише президенту Зеленському у нахабному тоні, закликаючи до перемовин, лави ЗСУ покидає ще один генерал, а світ переживає справжній шок від нових єврейських погромів. Все це - у сьогодніньому огляді новин.
Як відомо, під час великої війни українська політика переживає певну аморфність - гучні події (не кажучи вже про вибори) відбуваються вкрай рідко. То ж та нахабність, яку дозволив собі народний депутат Євгеній Шевченко щодо президента України Володимира Зеленського, викликала певне здивування та стала чи не найобговорюванішою подією дня.
Колишній "слуга народа" (виключений з президентської партії ще три роки тому за попередні гріхи, про які можна почитати тут) зробив серію постів у своїх соцмережах, де:
Невідомо, що з усього переліченого є найнахабнішим, проте це було не єдиною голосною заявою. Він також закликав повернути до зали Верховної Ради одіозних персон: Нестора Шуфрича та Олександра Дубінського (наразі вони перебувають у СІЗО), а також втікача Артема Дмитрука. А що обʼєднує всіх цих персон? Правильно: за ними давно тягнеться шлейф проросійськості, маркерами якого є захист московської церкви, російської мови, а також заклики до термінової заморозки конфлікту ледь не на будь-яких умовах.
На цю заяву відреагував Андрій Єрмак. Голова Президентського офісу, на відміну від Шевченка, висловився доволі обережніше, повідомивши, що "деякі депутати заплуталися в питаннях нацбезпеки", тому все це - "велика помилка в інтересах рф".
Доволі цікаво, у чому причина такої раптової сміливості Шевченка. Можливо, тому що "Трамп прийде - порядок наведе"? Чи, можливо, Шевченко вже втік за кордон ближче до свого друга Дмитрука? Всі ці відповіді Інформатор задав самому Шевченкові, проте народний депутат їх прочитав та проігнорував.
Тим часом генеральські лави в рядах діючої армії продовжують рідіти. Сьогодні про своє звільнення зі служби повідомив Дмитро Марченко, який прославився на початку великого вторгнення, організувавши вдалу оборону Миколаєва.
"Адже навіть незламних іноді потрібно трішечки підлатати, щоб втримати на плаву. Врешті-решт, служба у війську завжди вимагає жертвувати здоров'ям. І без своєчасного відновлення все може стати марним", - написав він.
Попри те, що для переважної більшості українців генерал Марченко залишиться назавжди героєм, який зупинив російський прорив на півдні, в соцмережах знайшлося й місце нерозумінням. Адже для багатьох не є секретом, що вихід з армії для пересічного бійця зараз є неможливим. Як, на прикрий жаль, жартують самі бійці - для цього треба або отримати інвалідність, або втекти в СЗЧ, або ж загинути.
В цей самий час Марченко вже є не першим генералом, який звільняється зі служби під час великої та вирішальної війни з ворогом за допомогою ВЛК. Найвідомішим з них є, звісно, ексголовнокомандувач Валерій Залужний. До цієї когорти належать також Юрій Содоль, Сергій Шаптала та інші.
Варто зазначити, що звільнення Марченко відбулося усього через тиждень після його критики Курської операції та лякалки про обвал фронту. Ці слова викликали неабиякий сполох у суспільстві, заспокоювати яке (мовляв, це не обвал, а просто великі невдачі) довелося практично всім чинним військовим.
Справжній жах відбувся в ніч на пʼятницю у столиці Нідерландів - Амстердамі, де проходив матч між місцевим "Аяксом" (до речі, який має репутацію "єврейської команди") та ізраїльським "Маккабі". Після гри місцеві мусульмани з палестинськими прапорами після зустрічі футбольних команд влаштували справжнє сафарі на фанів гостей - в хід йшли навіть ножі. Загалом постраждали десятки ізраїльтян, на щастя, обійшлося без загиблих.
Цей інцидент викликав справжній шок, особливо - у його єврейській частині. Багато світових лідерів, зокрема фон дер Ляйєн, Макрон та багато інших, категорично засудили дії нападників. А чинний лідер Ізраїля Беньямін Нетаньяху прямо назвав це єврейським погромом та порівняв його з Кришталевою ніччю (що цікаво, побоїще в Амстердамі відбулося лише за день до річниці німецьких подій).
Світ та Європа оговтуються від того, що трапилося: в Амстердамі ввели заборону на масові акції, Ізраїль оголосив про відправку рейсів до Нідерландів, аби усі постраждали могли безоплатно повернутися додому. Тим часом громадськість починає думати - чи буде Тель-Авів шукати кривдників своїх громадян та влаштовувати їм персональну помсту? У будь-якому випадку даний інцидент показав, що на тлі чергової війни на Ближньому сході, сподіватися на повністю мирне співіснування іудеїв та мусульман навіть у Європі поки що не варто.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.