В силіх оборони закликають готуватись до ударів по енергоінфраструктурі
Зеленський попереджає про нові удари по інфраструктурі і радить готуватись до цього та берегти себе. "Тиждень, що починається, може бути таким самим складним, як і цей, що минає", – сказав Президент у зверненні до народу 27 листопада. Речники Сил оборони заявляють про готовність до ракетних ударів. Чи дійсно є ризик повторних масованих атак?
Додає напруги й повідомлення керівниці пресцентру ОК "Південь" Наталії Гуменюк. Під час загальнонаціонального етеру вона повідомила про те, що в Чорне Море вийшов російський ракетоносій. Він несе вісім ракет типу Калібр. За словами Гуменюк, тривалий час його в морі не було. Вона додала, що підготовка ворога триває, і, відповідно, в пунктах базування також є ракетоносії – їх можуть залучити до виконання завдань протягом декількох годин.
І навіть шторм в Чорному морі не заважає окупантам робити пуски ракет. Те ж саме заявив і речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук у своєму телеграм-каналі.
"На разі у Чорному морі ворог тримає угруповування кораблів. Серед яких з‘явився один ракетоносій. 8 калібрів на борту. Це ознака того, що ворог нам продовжує погрожувати ракетними ударами і буде це робити. Ми це прекрасно но розуміємо тому, що реалії війни нікуди не поділися", - сказав спікер.
Під словом "угрупування" він мав на увазі 11 ворожих кораблів.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що слід бути готовими до повторних атак. Він не називає точну дату ймовірного ракетного удару, але зважує на те, що росія вдається до нього систематично. Для того, щоб передбачити і запобігти атаці, працює розвідка, і в цьому їй допомагають західні партнери.
“Невідомо коли будуть ці обстріли. Зрозуміло, що противник їх завдає з певною періодичністю. Це можна простежити за статистикою. Тому коли саме це буде – поки такої інформації у нас немає, у мене особисто. Можливо, у розвідки є така інформація. Готуватись потрібно завжди. Відповідно до тих погроз будуть працювати сили повітряної оборони”, – сказав Юрій Ігнат.
Ще минулого тижня – 24 листопада – в розвідці попереджали про ракетні удари. Втім, конкретної дати немає. Тиждень плюс – з такою періодичністю, на думку представника пресслужби ГУР МО Андрія Юсова, росія вдається до масованих атак. Спікер виступив в загальнонаціональному етері і повідомив, що це той час, який потрібен країні-терористу для того, щоб підготуватись до ударів. За словами Андрія Юсова, росія вичерпала запаси зброї високоточної дії. Але є багато невисокоточних ракет.
"Але запаси є – особливо великі запаси ракет С-300. Це означає, що насамперед загроза є для прифронтових міст – тобто Запоріжжя, Харків, Миколаїв, Херсон. На жаль, це ті міста, куди С-300 добивають", - коментує Андрій Юсов.
Втім, на думку представника пресслужби ГУР МО, росіяни ніколи не гналися за прицільністю ракет, і розліт в кілометр для них – умовна норма. Через це вражають не тільки об'єкти цивільної інфраструктури, а й житлові будинки, пологові будинки та лікарні.
Всі вищезгадані спікери звертають увагу не тільки на підготовці населення до ракетних атак, але й на готовності наших сил ППО. Військовий експерт Петро Черник схвально оцінює їх і наголошує на тому, що вони майже "з коліс" навчилися вражати найсерйозніші повітряні цілі. Втім, системи ППО не можуть знищити 100% цілей. В якості прикладу навів ізраїльські "Залізні куполи", які також допускають проривання повітряної оборони. Тому Петро Черник закликає дбати про власну безпеку, коли є звук працюючих “мопедів” чи роботи ППО.
Німецька федеральна газета Welt цитує очільника НАТО Йенса Столтенберга. Він каже, що путін використовує зиму як зброю, вражаючи систему енергозабезпечення країни. Але на думку глави НАТО, йому це не вдасться. Тому Столтенберг закликає партнерів підтримувати Україну зброєю. Відзначає роль німецького постачання зброї. Столтенберг пояснив мотивацію і наслідки цього – посилення позиції України під час переговорів. Це видається дивним і незрозумілим, адже Зеленський і офіційні персони українського уряду казали – перемовини з терористами неможливі.
Починаючи з жовтня 2022 року, росія збільшила удари по енергетичній інфраструктурі України. Масовані атаки відбулися 10 жовтня, 15 та 23 листопада. Після останньої в країні трапився бекаут - без електропостачання залишились одразу кілька регіонів і обласних центрів, серед них Дніпро, Одеса, Київ, Харків, Львів. Було знеструмлено три АЕС. В деяких містах, окрім світла, не було води, зв'язку та Інтернета. Станом на 28 листопада в Україні тривають аварійні відключення електроенергії.
Раніше ми писали про наслідки ракетних атак по Запоріжжю і Дніпру. Також читайте про збитки, яких зазнала Україна після ракетних обстрілів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.