Все через те, що чиновник буде вирішуватиме якому підприємству скільки кешбеку повернути
Економіст Данило Монін висловив побоювання, що програма “Національний кешбек” створена як ще одна корупційна схема, яка робитиме дуже багатими чиновників. Він пояснив суть можливої схеми.
“Спочатку треба зробити так, щоб українські виробники стали неконкурентними, піднявши, вартість електрики та кредитів, а потім вбудувати чиновника, який вирішуватиме якому підприємству скільки кешбеку повернути. І потече стежка валіз Кеша, чиновникам щоб повернути частину грошей назад. А тепер уявіть просто альтернативу – нижчі податки, які без чиновника роблять українських виробників конкурентнішими. У першому випадку основний профіт отримає чиновник, у другому - бізнесмен, який цей засіб вкладе в розвиток або збільшить зарплату своїм співробітникам, створиться додаткова додаткова вартість. Але соціалізм плодить лише корупцію”, - написав Данило Монін.
З огляду на запропонований обсяг видатків держбюджету на програму "Національний кешбек" у 2025 році в розмірі 6 млрд грн, середньомісячний кешбек може становити близько 500 грн. Про це заявили в Мінекономіки. У відомстві підкреслили, що не очікують перевищення витрат держави на програму понад закладені 3 млрд грн на 2024 рік.
«Розрахунково середній розмір кешбеку може скласти близько 500 грн на особу на етапі, коли істотна кількість виробників уже повноцінно братиме участь у проєкті. У перші місяці очікуємо менше через поступове приєднання виробників», — повідомили в міністерстві.
Таким чином, з огляду на компенсацію за держпрограмою в розмірі 10% вартості куплених товарів вітчизняних виробників, за очікуваннями міністерства, у середньому учасники програми щомісяця купуватимуть українських товарів на 5 тис. грн.
У вівторок, 3 вересня, Парламент підтримав за основу внесення змін до держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до держбюджету, парламентарі відправили на повторне перше читання. Мінфін закликав парламентарів таки підвищити податки.
29 серпня Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Доопрацьованим законопроєктом передбачається, зокрема:
У постанові Кабінету міністрів України від 20 серпня 2024 року № 952 прописані умови програми "Національний кешбек". Для участі покупцю необхідно:
Тобто учасники програми "Національний кешбек" погоджуються надати доступ до своїх банківських рахунків. Варто додати, що у березні 2024 року Національний банк України оновив правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, врахувавши зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність", які народні депутати ухвалили у листопаді 2023 року. Порядок розкриття банківської таємниці про рахунки клієнтів не зазнав змін. Банки й надалі гарантують таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції, банківські рахунки чи платіжні картки, як і раніше, можуть бути надані банком виключно:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.