У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Настоятелю повідомили про підозру
Священнику, який заперечував злочини рашистів у Бучі, повідомили про підозру. Служба безпеки зібрала докази вини настоятеля парафії Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви. Він публічно виправдовував збройну агресію рф
Про це повідомили у Службі безпеки України. У своїх "промовах" перед вірянами священник називав "постановкою" факти численних вбивств і катувань людей рашистами у Бучі. Він закликав не довіряти офіційній інформації українських державних установ та ЗМІ про вчинені агресором воєнні злочини. А навпаки – агітував слухати лише його через те, що він нібито був у Київській області під час тимчасової окупації частини регіону.
Настоятелю повідомили про підозру ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі строком до 3 років. Досудове розслідування завершили. Обвинувальний акт скерували до суду.
Події, які відбувалися у Бучі, називають геноцидом або Бучанською різаниною. Масове вбивство українців у місті Буча Київської області, супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями та мародерством. Злочини скоїли російські окупанти. Тоді загинуло понад 420 жителів міста. Українська влада назвала це геноцидом українців і звернулась до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати ці події. Росія заперечує будь-які правопорушення, називаючи докази вбивств провокацією чи постановкою. Ці заяви спростували міжнародні ЗМІ, зокрема, "Bellingcat", "Deutsche Welle", "BBC" та "The New York Times". У нещодавній доповіді ООН зазначається, що у місті Буча, яке знаходилось під контролем російських військ із 5 до 30 березня, задокументували вбивства 73 цивільних (54 чоловіків, 16 жінок, 2 хлопчиків і 1 дівчинки). Окремо розслідується ще 105 вбивств. Стратам часто передували перевірки з боку Збройних сил російської федерації.
Раніше ми писали про те, в які скандали потрапляли священники УПЦ МП. Також повідомляли, що митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ МП, соратнику патріарха Кирила, повідомили про підозру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.