Розкидався доларами: у мережі зʼявилося відео відпочинку скандального начальника ТЦК у Хусті

Камери спостереження зафіксували, як полковник Василь Зубатов із друзями проводить час

Василь Зубатов, воєнком, боулінг
У Зубатова у серпні могли проходити обшуки (у військкоматі це заперечують), а через 10 днів з'явилося відео з боулінгу: збіг?

У мережу потрапило відео із відпочинком керівника Хустського РТЦК та СП Василя Зубатова в одному із закладів міста, під час якого він розкидувався доларами. ЗМІ отримали запис з камери спостереження одного з розважальних закладів. На відео можна побачити, як Василь Зубатов із друзями “культурно” відпочиває.

На відео, яке опублікував, зокрема, Telegram-канал Закарпаття24, видно, як Василь Зубатов розпиває алкогольні напої, грає у боулінг, танцює, обіймається та фотографується з друзями. В якийсь момент відпочинку починає кидатися грошима.

Коли саме знято відео, невідомо. Канал, що його опублікував, про це не повідомляє. Можливо це старе відео. Принаймні один із чотирьох його фігурантів, який знаходиться в приміщенні, так і не знімає куртку (інші легко одягнені). Це може говорити на користь версії, що на вулиці прохолодно і це не літня зйомка.

Скандали з воєнкомом Зубатовим

У 2023-му на Закарпатті полковника Сергія Зубатова судили за те, що він звільнив 20 офіцерів запасу з військового обліку. Йому призначили штраф у розмірі лише 3400 грн. Суд у жовтні визнав його винним у перевищенні службових повноважень. Якщо врахувати розцінки для ухилянтів, які публікуються у ЗМІ за матеріалами слідства у подібних справах (не у випадку Зубатова – тут суми не було названо – а загалом) та порівняти зі штрафом, не буде нічого дивного у тому, що воєнкомі можуть дозволити собі розкидатися доларами.

За 10 днів до появи відео з боулінгу, 21 серпня, Служба безпеки України  проводила обшуки у Хустському ТЦК та у його керівника Василя Зубатова. Про це писали місцевий журналіст Віталій Глагола, а також Українська правда та Укрінформ, посилаючись на інформацію із власних джерел. Однак у Закарпатському обласному ТЦК та СП офіційно заявили, що інформація про нібито проведені обшуки в Хустському РТЦК та у Зубатова є "абсолютно неправдивою та безпідставною". Нібито заходи, що відбувалися у Хустському ТЦК, "стосувалися виключно представників військово-лікарської комісії".

У 2016 році до мережі потрапило фото Зубатова у футболці з радянською символікою та написом СРСР. У коментарі виданню "Голос Карпат" військовий сказав, що цей знімок було зроблено у 2008 році, а тоді, мовляв, Росія не вважалася ворогом. "А Союз був нашою колишньою країною, в якій ми народилися", – додав Зубатов.

ТЦК в Хусті - небезпечне місце

Хустський РТЦК та СП - один з найскандальніших в Україні. По-перше, він сумно відомий на всю країну після спроби мобілізованого хлопця накласти там на себе руки у березні 2024 року. Але, як вся Україна знає із повідомлень пресслужб різних ТЦК, військкоми ніколи нічого не порушують і ні в чому не винні, а ексцеси завжди на совісті військовозобов'язаних.

Ось і цього разу Закарпатський обласний ТЦК та СП відкинув звинувачення у незаконному затриманні та побитті хлопця, який в результаті здійснив спробу самогубства. Військкомат стверджує, що він нібито намагався незаконно перетнути кордон України, після чого його доправили в установу. Представники центру звинуватили затриманого у "неадекватній" поведінці та вживанні наркотиків. Водночас ТЦК заперечує застосування фізичної сили до чоловіка. Ушкодження обличчя той міг завдати собі сам, припускають у центрі - з метою симуляції.

У травні ТЦК із Хуста знову прославився на всю країну. Воєнкоми забрали з вокзалу на медкомісію професійного футболіста з ФК Хуст, який виступав у першій лізі - 25-річного Миколу Сираша, одного із лідерів команди. Клуб попросив підтримки у голови УАФ Андрія Шевченка, але УАФ втручатися не захотіла.

Хустський РТЦК та СП взагалі поводиться з військовозобов'язаними зухвало та жорстко. Інформатор переконався у цьому власним досвідом. У цей ТЦК, проводячи у Карпатах журналістське розслідування про ухилянтів, потрапив наш кореспондент Ігор Рець. Йому під час перебування у ТЦК відмовили у медичній допомозі, попри прохання. Журналістові навіть не дали попити води та кілька разів надіслали за відомою адресою.

Крім того, військкомі погрожували штрафом на рівному місці та наполягали, щоб кореспондент підписав документи. Серед паперів виданих на підпис, була повістка та відмова від адвокатської допомоги, яки нібито "загубилися" серед інших папірців. Також з'ясувалося, що у ТЦК Хуста працюють ухилянти, яким не вдалося втекти з України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube