Юпітер відреагував на події на Землі.
У кружляючих хмарах Юпітера вчені помітили зображення дивного "обличчя". Вони жартують, мовляв Юпітер так реагує на те, що діється на Землі. Хоча, звісно, смішного, в останньому мало. Є надія, що це просто зорова ілюзія, а не пророцтво для всіх нас.
За емоційністю це експресивне зображення нагадало нам всесвітньовідоме полотно норвежського живописця-модерніста Едварда Мунка "Крик" або "Зойк" (Skrik - норвежською - прим. ред.). Цю картину ще називають автопортретом художника. Робота зображує агонізуючу від жаху постать людини на тлі криваво-червоного неба.
В NASA опублікували зображення дивного "лика" Юпітера якраз до Геловіну. Його зробили 7 вересня 2023 року під час 54-го близького прольоту навколо Юпітера (місія "Юнона") над далекими північними регіонами газового гіганта. Космічний корабель дрейфував приблизно на 7,7 тисяч кілометрів над хмарами планети.
Знімок "обличчя" зробив та пізніше розгледів науковець Володимир Тарасов. В NASA пояснили, що зображення створили шторми вздовж термінатора Юпітера - лінії, котра розділяє денну та нічну сторони планети.
Тут додали, що низький кут сонячного світла підкреслює складну топографію цього регіону. Вчені ж вивчають її, аби краще зрозуміти процеси, що відбуваються в атмосфері Юпітера.
"Як це часто трапляється на зображеннях з "Юнони", хмари Юпітера на цьому знімку піддаються парейдолії, ефекту, який змушує спостерігачів сприймати в випадкових візерунках обличчя тощо", - пояснили в космічному агенстві.
Зображення Юпітера здалеку роблять планету схожою на гладкий мармур. Однак, якщо придивитися уважніше, можна побачити потік бурхливих хмар з вершинами та западинами, схожими на суворий гірський хребет. Сонячне світло робить їх ще більш об'ємними.
Довідка. Pareidoliae - різновид зорових ілюзій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.