Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Космічний апарат приземлився на військовому полігоні в американському штаті Юта
Зонд OSIRIS-REx американської агенції NASA у неділю, 24 вересня, приземлився на військовому полігоні для випробувань і тренувань у штаті Юта. Він доставив зразки астероїда Бенну, який вважається найзагадковішим та найнебезпечнішим. На думку вчених, він колись може зіштовхнутись з Землею.
За даними пресслужбу NASA, зонд знаходився у глибокому космос майже сім років. Він подолав мільярд миль й побував з іншої сторони Сонячної системи. Повернути його на Землю, ще й не порожнім, вартувало чималих зусиль.
Зазначається, що це перший випадок, коли американці доставили каміння й пил з астероїда на Землю. Команда агенції вже оглянула капсулу та виміряла рівень газу навколо неї. Вона важить майже 46 кг.
"Останні 13 хвилин вона летіла крізь атмосферу Землі зі швидкістю 44 000 км/год. Апарат OSIRIS-REx скинув капсулу з астероїдним ґрунтом на висоті 102 тисячі кілометрів від Землі", – йдеться у повідомленні.
Астероїд Бенну, діаметр якого становить 550 метрів, виявили у 1999 році. Зонд на нього запустили у 2018 році, а досягти астероїда та взяти проби ґрунту він зміг лише у 2020-му.
Дослідники вважають, що в його складі містяться частини хімічних елементів віком понад 4,5 млрд років. Тобто ще за часів зародження планет та Сонця. Вивчення цього зразка астероїда дасть змогу зрозуміти більш детально зародження Сонячної системи в цілому. На цю місію було витрачено понад 80 млн доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.