На парламентських виборах в Румунії почали рахувати голоса: яка партія може перемогти

Вибори в парламент цього року в Румунії показали рекордну явку з 2008 року

Парламентські вибори в Румунії
Дані подаються без урахування голосів діаспори

В Румунії почався підрахунок голосів на парламентських виборах, які пройшли 1 грудня. Цього року вибори показали рекордну явку з 2008 року. За даними ЗМІ, проголосувати прийшли понад 52% виборців, не враховуючи явку за кордоном.

Про це повідомив румунський портал Digi24. За його даними, екзитполи віддають перемогу на парламентських виборах Соціал-демократичної партії (PSD). А от друге місце може посісти ультраправий "Альянс за єдність румунів" (AUR).

Екзитпол CURS визначив наступний список партій, які долають необхідні бар'єри на виборах до румунського парламенту:

  • Соціал-демократи, PSD – 25%;
  • Ультраправі, AUR – 19%;
  • Ліберали, USR – 15%;
  • Ліберали, PNL – 15%;
  • Націоналісти, "SOS Румунія" – 5%;
  • Націоналісти, POT – 5%.
  • Консерватори, UDMR – 5%.

Дані подаються без урахування голосів діаспори. Зараз вже пораховано близько 10% бюлетенів, поданих під час голосування в межах країни, та понад 5% бюлетенів, поданих за кордоном.

Захоплюється Угорщиною та симпатизує Путіну: хто такий Калін Георгеску

За даними PoliticoКелін Георгеску, який переміг у першому турі виборів президента Румунії, проводив кампанію, спрямовану на зменшення залежності країни від імпорту, підтримку фермерів та збільшення внутрішнього виробництва харчових продуктів та енергії.

Він, як каже Politico, вкрай релігійна та ультранаціоналістично налаштована людина. Георгеску не пов'язаний з жодною політсилою, а свою кампанію вів переважно в соцмережах. Будучи маловідомим професором університету, він використав TikTok для згуртування виборців навколо себе.

Він також стверджував, що ЄС і НАТО не представляють інтереси Румунії належним чином. Також кандидат стверджував, що війна Росії в Україні є результатом маніпуляцій американських військових компаній. У 2022 році він стверджував, що протиракетний щит США, розташований у південнорумунському селі Девеселу, є частиною політики конфронтації, а не мирним заходом. Правитель Росії Володимир Путін, нагадує Politico, стверджував те саме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube