Парламентські вибори в Румунії показали рекордну явку з 2008 року: що там відбувається

Румуни дуже активно йдуть голосувати на виборах до парламенту країни, які проходять 1 грудня

Вибори в Румунії
В парламентських виборах беруть участь 39 партій та 19 організацій меншин

В Румунії 1 грудня 2024 року після першого туру президентських виборів проходять вибори у парламент країни. Явка на виборах досягла 46,09% станом на 18:00 1 грудня, або 8,2 млн громадян, які мають право голосу в країні, та 0,6 млн в діаспорі. Це перевищує попередній рекорд явки виборців у 41,8%, встановлений у 2008 році.

Про це повідомляє румунський портал Digi24. Видання нагадало, що на минулих виборах у парламент у 2020 році явка не перевищувала 33,3%, встановивши своєрідний антирекорд.

Явка, втім, все ще менша за президентські вибори, де віддали голоси 52,56% виборців (9 465 257 з 18 008 480 громадян, які мають право голосу). Втім, з президентськими виборами все не так просто – перемога в першому турі проросійського кандидата викликала обурення та призвела до початку низки розслідувань.

В парламентських виборах беруть участь 39 партій та 19 організацій меншин. Для того, щоб потрапити до парламенту, політичні сили повинні набрати щонайменше 5% голосів для однієї партії, 8% – для альянсу з двох партій, 9% – для альянсу з трьох партій та 10% – для альянсу з чотирьох та більше партій.

Захоплюється Угорщиною та симпатизує Путіну: хто такий Калін Георгеску

За даними PoliticoКелін Георгеску, який переміг у першому турі виборів президента Румунії, проводив кампанію, спрямовану на зменшення залежності країни від імпорту, підтримку фермерів та збільшення внутрішнього виробництва харчових продуктів та енергії.

Він, як каже Politico, вкрай релігійна та ультранаціоналістично налаштована людина. Георгеску не пов'язаний з жодною політсилою, а свою кампанію вів переважно в соцмережах. Будучи маловідомим професором університету, він використав TikTok для згуртування виборців навколо себе.

Він також стверджував, що ЄС і НАТО не представляють інтереси Румунії належним чином. Також кандидат стверджував, що війна Росії в Україні є результатом маніпуляцій американських військових компаній. У 2022 році він стверджував, що протиракетний щит США, розташований у південнорумунському селі Девеселу, є частиною політики конфронтації, а не мирним заходом. Правитель Росії Володимир Путін, нагадує Politico, стверджував те саме.

Георгеску  сказав тоді, що не має підтримки від Росії, але почувається близьким до її культури. Він описав Путіна як "людину, яка любить свою країну". Георгеску також сказав, що захоплюється Угорщиною, оскільки вона вміє проводити міжнародні переговори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube