На Львівщині чоловік відмовився від мобілізації і не прийшов до ТЦК через "хвору бабусю": що вирішив суд

Читать на русском

Суд не повірив у каяття чоловіка і присудив йому три роки ув'язнення

Читать на русском
На Львівщині чоловік відмовився воювати через хвору бабусю
Мобілізація і суд

Суд не повірив у каяття чоловіка і присудив йому три роки ув'язнення

У Львівській області військовозобов'язаного, який відмовився воювати у лавах ЗСУ, засудили до трьох років ув'язнення. Суд не повірив у розкаяння чоловіка, який пояснив ігнорування візиту до ТЦК та СП тим, що доглядає за хворою родичкою, а саме - за бабусею.

Як пише Обозреватель, у рішенні Стрийського міськрайонного суду йшлося про те, що чоловік, якого ще 27 травня визнали придатним до служби висновком ВЛК, не прийшов у зазначений час до ТЦК та СП. Він пояснив свій вчинок тим, що має хворих родичів - матір та бабусю. Також чоловік заявив, що представники ТЦК та СП забрали його прямо з вулиці, за 15 хв провели медогляд і вже на 29 травня призначити візит до ТЦК та СП. У зазначений час він у військкомат не прийшов, пояснюючи свій вчинок тим, що у нього мати хворіє на цукровий діабет, а також хворіє його бабуся. При цьому опіки над родичами чоловік не встановив.

На суді чоловік визнав, що воювати не хоче, опікунство він не встановлював. Також він попросив, щоб його не карали суворо. Втім, суд до уваги каяття не взяв і присудив чоловіком три роки ув'язнення. 

На Львівщині чоловік відмовився від мобілізації через "хвору бабусю": що вирішив суд 1

 

Які причини вважаються поважними для неявки у ТЦК та СП

За словами юристів, список поважних причин, які гарантують відсутність відповідальності за неявку до ТЦК та СП, значно скорочений. Всього поважними вважаються лише три причини. Для того, щоб підтвердити поважну причину військовозобов'язаному слід надати ТЦК та СП усі медичні висновки, що засвідчують хворобу, та інші підтверджуючі документи. Мова йде про такі причини:

  • через хворобу, яка не дозволяє пересуватися самостійно;
  • через догляд за хворими дружиною, чоловіком, дитиною. Також через догляд за власними хворими батьками чи батьками дружини/чоловіка, за умови, що ці особи спільно проживають з військовозобов'язаним і родичів, які можуть узяти на себе піклування, більше не має;
  • через відкриту кримінальну справу, або через адміністративне стягнення або кримінальне покарання, яке стосується військовозобов'язаного чи резервіста.

Як підтвердити догляд за родичем з інвалідністю?

Для підтвердження догляду за родичем з інвалідністю в Україні можуть знадобитися медичні документи, довідки від лікаря, документи, які підтверджують родинне становище. Це такі документи: 

  • Медичні документи: Зберігайте медичну документацію, яка підтверджує стан здоров'я вашого родича та його потребу у догляді. Це можуть бути лікарські висновки, довідки, рецепти, результати обстежень тощо.
  • Документи, що підтверджують ваше родинне становище: свідоцтво про народження родича або свідоцтво про шлюб, якщо ви є його дружиною, чоловіком або батьком.
  • Довідка від лікаря: довідка від лікаря, яка засвідчує вашу здатність надавати догляд за родичем з інвалідністю. У цій довідці можуть бути зазначені ваші особисті дані, кваліфікація та здатність доглядати інваліда.
  • Соціальна картка особи з інвалідністю: Якщо ваш родич має офіційно визнаний статус людини з інвалідністю, він повинен мати соціальну картку. Цей документ підтверджує його статус та може бути необхідним при подачі документів.
  • Документи, що засвідчують вашу особу: Потрібно мати документи, які підтверджують вашу особу, такі як паспорт або інший документ, що виданий органами влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.