Мобілізована жінка зі Львівщини майже рік уникала служби: що вирішив суд

На суді жінка визнала свою провину

Жінка на Львівщині рік уникала служби
Мобілізація жінок

У Львівській області мобілізовану військову засудили до іспитового терміну за ухилення від служби. Штаб-сержантка, яка була призвана до ЗСУ, майже рік не з'являлася на службу.

Як пише ТСН, у ході судових слухань жінка визнала свою провину та пояснила, що була відсутньою в армії через сімейні обставини. Вона також повідомила, що планує продовжувати службу в ЗСУ.

Суд визнав військову винною за ч.5 ст.407 КК України та засудив її до 5 років позбавлення волі. Втім, у підсумку, цей термін замінили на один рік іспитового.

Мобілізація жінок з 1 листопада

З 1 листопада 2023 року в Україні розпочалася мобілізація жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Це єдина зміна, яка була внесена до закону про мобілізацію. Всі інші умови мобілізації залишилися без змін.

Жінки, які підлягають мобілізації, повинні стати на військовий облік. Для цього вони повинні звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної допомоги (ТЦК та СП) за місцем проживання. На військовий облік повинні стати жінки, які мають:

  • повну вищу або вищу освіту за спеціальністю "медицина" або "фармація" та спеціальністю підготовки "лікар" або "провізор";
  • повну вищу або вищу освіту за спеціальністю "медицина" або "фармація" та спеціальністю підготовки "бакалавр" або "спеціаліст", якщо вони працюють за фахом.

Хто звільняється від мобілізації у 2023 році?

Жінки, які перебувають у декретній відпустці або відпустці по догляду за дитиною, не підлягають мобілізації. Також не підлягають мобілізації жінки, які мають відстрочку від мобілізації за станом здоров'я, сімейними обставинами або за іншими підставами, передбаченими законом. Жінки, які ухиляються від мобілізації, несуть відповідальність відповідно до закону.

Які пільги для мобілізованих жінок?

У разі мобілізації жінки мають право на ряд пільг. Йдеться про такі пільги:

  • оплата праці за місцем роботи, а також збереження робочого місця та середнього заробітку;
  • оплата проїзду до місця служби та у зворотному напрямку;
  • забезпечення житлом та харчуванням;
  • медичне забезпечення;
  • гарантії соціального захисту.

Як жінкам стати на військовий облік

Мобілізована жінка з Львівщини майже рік уникала служби: що вирішив суд 1

Для взяття на військовий облік жінкам-медикиням необхідно особисто з’явитись до ТЦК та СП за місцем реєстрації. Там вони мають надати наступні документи:

  •  заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3х4.

Після цього формується особова справа, а жінку відправляють на медичну комісію. Там встановлюється ступінь придатності до військової служби. 

Чи обмежать жінкам виїзд за кордон

Верховна Рада не планує обмежувати жінкам-медикам виїзд за кордон. Відповідні рішення не готуються попри те, що з 1 жовтня всі громадянки з медичною спеціальністю зобовʼязані стати на військовий облік. Також питання запровадження відповідного обмеження не розглядається й на рівні правоохоронного комітету парламенту.

Також ще 30 вересня речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко сказав, що жінкам-лікарям та жінкам-фармацевтам дозволять виїзд з України з 1 жовтня. Це стосується усіх жінок, які мають стати на військовий облік з початку жовтня. Для військовозобов'язаних чоловіків 18-60 років заборона залишається чинною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube