На Кіпрі створять спеціальний орган, що визначатиме "ухилянтів" виконання санкцій проти рф

Читать на русском

Кіпріотів що ухиляються від санкцій проти росії не жалітимуть

Читать на русском
Кіпр
Таким чином в уряді сподіваються знайти зрадників-посередників

Кіпріотів що ухиляються від санкцій проти росії не жалітимуть

В середу, 19 квітня, уряд Кіпру оголосив про створення національного органу з питань впровадження санкцій. Таким чином країна намагається заслужити довіру, після того, як напередодні, кілька кіпрських компаній "заслужили" звання "фінансових посередників" російських підсанкційних олігархів Романа Абрамовича і Алішера Усманова. Про що мова — читайте в нашому матеріалі. 

Як пише Cyprus Mail, ідея створити відомство, що контролюватиме дотримання санкцій проти рф належить заступнику генерального прокурора, голови центрального банку Кіпру, а також міністрам фінансів, юстиції та закордонних справ. Однак, звісно ж, остаточне рішення прийняв президент Кіпру Нікоса Христодулідіса. 

Президент Кіпру переймається щодо довіри до країни, яку останні новини дещо підірвали. Мова йде про санкції, які оголосили США і Британія минулого тижня. Згідно з ними, 23 кіпріотів і 20 кіпрських компаній назвали "фінансовими посередниками" російських підсанкційних олігархів Романа Абрамовича і Алішера Усманова. Такі новини неабияк обурили уряд, тож президент також попросив надати дорожню карту з детальним планом дій, які Кіпр має здійснити на тлі нещодавніх санкцій з боку США та Великої Британії. 

Новостворене відомство буде співпрацювати з відповідним відомством Великої Британії. Речник країни Константіноса Летімбіотіса, зазначив, що уряд Кіпру таким чином надсилає "чіткий сигнал" про те, що довіра до країни має бути збережена, і що жодне ухилення від санкцій ЄС не будуть толерувати. А справою кіпріотів, що ймовірно порушили санкції ЄС, займеться прокуратора. 

Чи можливо виявити прогалини в санкціях проти Росії?

Місяць тому ЄС анонсувала запуск проєкту, який мав би поліпшити координацію між національними органами влади у межах санкційного режиму. Ініціативу запропонували Нідерланди, а підтримали Чехія, Кіпр, Данія, Угорщина, Литва, Мальта, Румунія, Словенія та Іспанія. Проєкт розрахований на два роки й почне роботу в червні 2023 року.

 

Також раніше, ми розповідали історію, в якій на Кіпрі українку, яка погрожувала росіянам ножем посадили за ґрати

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.