"На фронті не потрібні ті, хто не хоче воювати": командир підрозділу Terra 3 ОШБр прокоментував примусову мобілізацію

Читать на русском

Командир каже, що ставку слід робити саме на рекрутинг, а не на примус

Читать на русском
Боєць про мобілізацію
Командир підрозділу аеророзвідки Terra Микола Волохов вважає, що фронту потрібні саме мотивовані бійці

Командир каже, що ставку слід робити саме на рекрутинг, а не на примус

На війні людина, яка геть не хоче воювати, фактично не потрібно. Її можна змусити, але сенсу від цього буде дуже небагато. Так вважає командир підрозділу аеророзвідки Terra в складі 3-ї штурмової бригади Микола "Абдула" Волохов.

Водночас військовий каже, що ставку краще робити саме на рекрутинг. Про це командир розповів під час етеру в телемарафоні. 

В своєму виступі Волохов розповідав про переваги рекрутингу, тобто добровільного залучання до армії, перед силовою мобілізацією. За його словами, лише рекрутинг демонструє справжній якісний ефект.

Як приклад, він приводить 3-ю штурмову бригаду, у якій служить сам. Військовий каже, що надихається від власних новобранців, адже вони точно знають, куди та навіщо прийшли. А якщо не знають - їм все розкажуть та пояснять, насильно забирати ніхто не буде. 

Водночас Волохов різко виступив проти силової мобілізації. Він каже, що саме слово "мобілізація" вже має "негативні конотації" в суспільстві, адже під час її здійснення часто відбуваються "неприйнятні для нормальної людини речі". 

"На війні люди, які не хочуть воювати, які не знають, навіщо це їм потрібно, вони фактично не потрібні. Не можна примусити людину воювати. Принаймні, користі від цього буде вкрай небагато", - зазначив військовий. 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2541

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, що останнім часом в Україні значно посилилися мобілізаційні заходи. Про це, зокрема, заявляв і президент Володимир Зеленський. Однак найчастіше, на жаль, мають місце випадки саме силової та досить брутальної мобілізації. 

Від цього, окрім зростаючої недовіри суспільства до влади та держави, страждає й економіка. Наразі в Україні є криза на ринку праці. Через серйозні заходи щодо мобілізації кількість робочої сили скоротилася на 27%. Ця цифра продовжує зростати.

В той же час, після суспільного розголосу та невдоволення вирішилася проблема щодо мобілізації критичних для держави службовців. Зокрема, 90% кадрового складу рятувальників ДСНС отримали броні. 

Раніше ми писали про те, що Міністерство освіти ускладнило процес вступу до аспірантури. Навчання там дає відстрочку від мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.