МОН ускладнило вступ до аспірантури: на скільки підвищили прохідний бал і до чого тут мобілізація

Читать на русском

Зазвичай на ЄВІ реєструється 110–120 тисяч осіб, а цього року — понад 200 тисяч

Читать на русском
Студенти
МОН підвищило прохідні бали ЄВІ для вступу в аспірантуру

Зазвичай на ЄВІ реєструється 110–120 тисяч осіб, а цього року — понад 200 тисяч

Міністерство освіти і науки України підвищило прохідний бал для вступу в аспірантуру до 150 балів з обох компонентів ЄВІ (єдиного вступного іспиту). Водночас кількість зареєстрованих на іспит вступників цього року подвоїлася. Зростання попиту пояснюється великою кількістю охочих вступати в аспірантуру, адже аспіранти мають право на відстрочку від мобілізації.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в ефірі телемарафону. Перед цим, 4 червня 2024 року, МОН оприлюднило зміни до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти, які зокрема стосуються вступу в аспірантуру. 

Для допуску для вступу в аспірантуру прохідні бали ЄВІ підвищили до 150 з обох компонентів: тесту з іноземної мови та ТЗНК (тест загальної навчальної компетентності). Нагадаємо, що до цього прохідні бали були встановлені на рівні: 130 балів — за тест з іноземної мови, 100 балів — за ТЗНК. Ці зміни не стосуються вступників в магістратуру — прохідні бали ЄВІ / ЄФВВ в магістратуру залишаться такі самі.

За словами Винницького, кількість зареєстрованих на ЄВІ в 2024 році значно зросла, порівняно з попередніми роками. Зазвичай на цей іспит реєструється близько 110-120 тисяч осіб, а цього року ця цифра перевищила 200 тисяч. Такий значний попит на ЄВІ пов'язаний з тим, що він тепер слугує допуском до вступних іспитів в аспірантуру. А це дає право на відстрочку від мобілізації, а для випускників магістерських програм саме аспірантура є наступним кроком в освіті.

Студенти та мобілізація

Згідно з новим законом про мобілізацію, студенти вишів і закладів профтехосвіти, які навчаються за очною формою, не можуть бути призвані на військову службу. Якщо детальніше, то мобілізації в особливий період не підлягають: асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти. Мобілізація студентів неможлива також для учнів денної або дуальної форми для здобуття професійно-технічної, фахової, фахової передвищої та вищої освіти.

2 квітня Кабмін змінив правила виїзду студентів за межі країни. Згідно з документом, виїзд студентам дозволили лише за певних умов, перелік яких міститься в постанові під назвою "Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України". Такий студент повинен навчатися на денній формі навчання та тільки на бакалавраті або в магістратурі (відповідно, аспіранти виїхати не зможуть).

Нагадаємо, виїзд студентів за кордон був заборонений з 28 лютого 2022 року. До винятку входили лише ті, хто навчається в іноземних вишах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.