Мобілізація в Україні: що робити, якщо вас зупинили на блокпосту і кажуть, що ви в розшуку - до ТЦК можна не йти

Правоохоронці повинні продемонструвати підстави для розшуку, такі як офіційне звернення до поліції або факти порушення правил військового обліку чи мобілізації

Ігор Фещенко, військовий квиток
Ігор Фещенко пояснив, що мають пред'явити правоохоронці чоловікам на блокпостах

Якщо поліціянти зупиняють чоловіків на блокпосту і кажуть, що людина перебуває у розшуку, то вони мають пред'явити особі підстави для розшуку, такі як звернення до поліції або докази порушення правил військового обліку чи мобілізації. Затримання допустиме лише у випадку наявності факту порушення й офіційного документа від ТЦК чи СП.

Про це розповів адвокат Ігор Фещенко журналістці "Україна на часі" Даріні Глущенко. Просто так, якщо є відмітка, але на місці відсутні працівники ТЦК та СП, неможливо затримати особу і доставити її кудись.

"Поліцейські вони насправді повинні показати для людини які є підстави для розшуку, тобто показати що є: або якесь звернення до поліції або довести факт того, що людина щось порушила з приводу правил військового обліку або мобілізації. Тільки в тому випадку, якщо дійсно є факт порушення, є звернення до поліціянтів від ТЦК та СП", - розповів адвокат.

Що робити, якщо поліція не затримує особу, а обмежує в праві пересування

У випадку, якщо поліцейські не можуть продемонструвати підстави для розшуку, людині слід відмовлятися від будь-яких обмежень. Обмежити у такому випадку можуть лише на час складання протоколу.

"Для затримання повинен складатися обов'язково протокол і повинні бути повідомлені родичі, повинен бути викликаний адвокат. Але якщо поліцейські вказують, що вони тимчасово обмежують у праві пересування, то вони повинні довести, для саме яких цілей. Наприклад людина повинна здійснити якесь ДТП або якесь правопорушення, за яке можуть притягнути до відповідальності, а саме скласти до такої людини протокол. Якщо треба для складення протоколу час, тоді вони можуть тимчасово обмежити право пересування", - додав правозахисник.

Адвокат резюмував, якщо на блокпості є співробітники ТЦК і поліціянти, а людина відмовляється від повістки або вже було зафіксовано, що вона не прийшла за повісткою до ТЦК, або не пред'явила необхідний документ, то згідно з постановою 560 її можуть затримати й доставити до ТЦК. Однак, якщо поліція перевіряє документи самостійно і не має інформації для доставки до ТЦК, їм потрібне офіційне звернення від ТЦК.

Чому військовозобов'язаний може мати статус "у розшуку" в "Резерві+"

У Міністерстві оборони України розповіли, що існують випадки, коли військовозобов'язаний може побачити статус "У розшуку" в додатку "Резерв+". Зазвичай це відбувається через порушення правил військового обліку.

Існують різноманітні сценарії порушень правил військового обліку. Серед них:

  • Громадянин не став на військовий облік після досягнення відповідного віку.
  • Громадянка, яка має медичну або фармацевтичну освіту, не зареєструвалася на військовому обліку.
  • Громадянин був вилучений з військового обліку, але не повернувся назад у встановлений термін.
  • Громадянин був виключений з військового обліку, але не зареєструвався знову після 18 травня.
  • Громадянин на військовому обліку не проживає за адресою реєстрації та не повідомив про це військову комісію.
  • Громадянин, який отримав повістку, не з'явився до військової комісії у вказаний день і час без важких причин.
  • Громадянин, що був направлений на медичний огляд, не пройшов його або після проходження не з'явився знову до військової комісії.
  • Громадянин, який після оновлення даних та медичного огляду отримав повістку на військову службу під час мобілізації, не з'явився до військової комісії у визначений час і день без поважних причин.

Ті військовозобов'язані, які отримали неправомірний статус "У розшуку", після оновлення даних в додатку, втратять цей статус. Однак, якщо цього не сталося, вони повинні звернутися до ТЦК та СП для вирішення ситуації.

Нагадаємо, у ТЦК можуть звернутися до суду щодо блокування рахунків у одному випадку. Також "Інформатор" повідомляв, що зміниться для військозобов'язаних з 1 червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці