На електрону скриньку чи в рекомендованому листі: Веніславський розповів про зміни в процедурі вручення повісток

У парламенті готується відповідний законопроект щодо змін у мобілізації та військової служби

Федір Веніславський
Документ можуть зареєструвати цього тижня

Нардепи готують законопроект, який передбачає зміни процесу мобілізації, військового обліку та проходження служби. Він передбачає додаткові відпустки для військових, нові зобовʼязення щодо медичного огляду, більше підстав для звільнення від служби тощо, а також зміни щодо відстрочки на підставі здобуття вищої освіти. Ряд нововведень будуть стосуватися порядку вручення повісток, зокрема, у законопроекті нардепи планують прописати можливість вручення повістки не лише особисто під розписку, а й через електронну пошту та рекомендованим листом.

Якщо депутати встигнуть врегулювати усі дискусійні моменти, то цей документ має усі шанси бути зареєстрованим уже цього тижня, каже член профільного комітету, представник президента в Раді Федір Веніславський у інтерв'ю РБК "Україна". 

Як пояснив Веніславський, сповіщення про надходження рекомендованого листа буде надходити до поштової скриньки. Сам лист з повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. Це так звана публічна повістка.

Що стосується актуальності електронних поштових скриньок, то в Україні вже створили електронний кабінет військовозобов'язаних та призовників, який буде містити усі ідентифікаційні дані. Веніславський розповів, що ці норми мають спростити отримання повістки і не дозволить людям зловживати тим, що повістка нібито не була отримана і закон не був порушений.

Також у новому законопроекті прописують, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, але і через органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади. Наразі у чинному законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вже передбачено, що ці органи беруть участь у мобілізаційних заходах, але на практиці вони дуже часто уникають цих обов'язків. Крім того, буде передбачатись, що і військові адміністрації долучаться до цих заходів.

Зміни у мобілізаційних процесах: що очікує на українців

Радник Андрія Єрмака Михайло Подоляк назвав чотири напрямки, в яких потрібні зміни в мобілізаційному процесі. Зокрема, це має бути інша комунікація, інші гарантії тренінгу і психологічної підготовки, фрагментація всіх, хто де хоче працювати у межах армії, менше особистих позицій, особистих думок щодо того, що таке війна, що таке мобілізація і що таке рекрутинг.

Раніше Веніславський заявляв, що новий законопроєкт про зміни у мобілізаційній сфері вже давно назрів. За його словами, новий документ розробляється з метою усунення проблем, які виникли під час мобілізації. Також він акцентував на тому, що документом передбачене надання військовослужбовцям більшого захисту.

Також ми інформували, що працівникам ТЦК законодавчо дозволять перевіряти документи у цивільних без присутності поліції. В одній з областей України - Львівській - така норма вже діє. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube