Мураха вкрала найменший бластер на світі. Наступний довелося робити з ДНК – відео

Читать на русском

Його хотіли отримати настільки маленьким, що зіткнулися із серйозною перешкодою: фізикою

Читать на русском
Найменший пістолет з ДНК
Бластер настільки малий, що для стрілянини потрібен спеціальний пристрій

Його хотіли отримати настільки маленьким, що зіткнулися із серйозною перешкодою: фізикою

Інженер NASA, який став відеоблогером, поставив собі завдання створити найменший у світі бластер Nerf. У результаті фінальний варіант він сконструював з ниток ДНК - пістолет у 3 мільйони разів менший за оригінальний Nerf.

Сім років тому Марк Робер став популярним після того, як створив найбільший в історії Nerf Gun. Для свого нового відео він взяв ту саму концепцію і почав рухатися у протилежному напрямку, попросивши вчених створити одну з найменших моделей пістолетів Nerf за всю історію, пише Вigthink

Щоб створити найменший пістолет, Марк використав замість пружини, яку надто складно зменшити, гнучкий механізм, створений за допомогою 3D-друку. Спроектувавши кілька прототипів, він вибрав оптимальну модель, що дозволяє акумулювати найбільшу кількість енергії для запуску снарядів. Потім він зменшив її до мінімальних розмірів. У результаті об'єкт із вуглецевих нанотрубок настільки малий, що доведеться використовувати мікроманіпулятор, щоб зуміти з нього вистрілити. Робер назвав це "Нерфом" для мурах, а потім довів це, випустивши мікродротик у мурахи. Цікаво, що потім мураха вкрав цей бластер собі, зміг помститися.

Але Робер ще не закінчив і замислився, чи можна зробити бластер ще меншого розміру. У цій справі Роберу допомогла техніка під назвою ДНК-орігамі, що вивчається в Інституті Солка. Хоча ДНК зазвичай складається з двох ниток, які разом створюють характерну форму спіралі, Косурі та його команда змогли розділити нитки та маніпулювати ними, надаючи їм заданої форми. Використовуючи короткі сходові нитки, які утримують разом спіралі ДНК, лабораторія створила структурні опори, які скріплювали їх задані форми. У результаті вийшов контур Nerf-пістолета, що складається лише з кількох тисяч атомів. Пістолет вийшов менше однієї мітохондрі ї (діаметром зазвичай близько 1 мікрометра).

За словами Косурі (його лабораторія якого спеціалізується на маніпулюванні основами окремих ниток ДНК), витівки Робера з Nerf наштовхнули його команду на думку про подібні способи маніпуляцій з ДНК, які можна було б використати як систему доставки ліків для лікування хвороб.

"Ідея нано-пістолета насправді може стати трампліном для нової корисної технології: якщо ми зможемо створити пристрої для молекулярної ін'єкції, то одного разу ми зможемо використовувати ці наноінжектори для доставки ліків до клітин більш ефективним, точним та безпечним способом, ніж існуючі технології", - повідомив Косурі. "Кращі винаходи - ті, які спочатку змусять вас сміятися, а потім змусять замислитися!"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.