«Приїхав генерал Келлог. І після його прибуття дві ночі поспіль не було жодних масованих бомбардувань. Люди вже жартують... Кажуть, нам слід дати генералу Келлогу український паспорт і залишити його тут».
Плани евакуації на випадок аварій на АЕС відпрацьовували й раніше
На Рівненщині 11 липня влада та екстрені служби відпрацьовуватимуть плани евакуації населення на випадок аварій на РАЕС та ХАЕС. Такі навички потрібні, зважаючи на воєнні дії. Наразі ситуація контрольована.
Про це на брифінгу розповів перший заступник начальника рівненської ОВА Сергій Подолін. Він пояснив, що Рівненщина потрапляє в небезпечну 30-кілометрову зону. Плани евакуації на випадок аварій на АЕС відпрацьовували й раніше. Відповідатимуть за евакуацію, якщо вона буде потрібна:
"Відповідні плани евакуації або прийому населення відпрацьовані у всіх чотирьох районах Рівненщини та повинні бути відпрацьовані, наголошую, у всіх наших 64 територіальних громадах. Ми окремо ще раз будемо звертатись до голів тергромад", - сказав Подолін.
Плани евакуації відпрацьовували за двома сценаріями. Все залежить від напрямку вітру.
"Що стосується потенційної аварії на РАЕС, то безпечними районами, за першим варіантом, визначені місто Дубно, Дубенський та Рівненський райони, за другим варіантом — Вараський та Сарненський райони. При потенційній аварії на ХАЕС, за першим варіантом, безпечними визначені Дубно, Дубенський та Рівненський райони, за другим варіантом — тільки Рівненський район", - зазначив Подолін.
Подолін додав, що в області сформований перелік об’єктів інфраструктури, у які будуть заселяти людей на випадок аварії. Це - готелі, санаторії, гуртожитки та інші місця.
"Ми розуміємо, що їхня кількість у будь-якому випадку недостатня, щоб прийняти все населення, але ми маємо попереднє розуміння по територіях з приміщеннями і воно є у планах евакуації", - додав Подолін.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк закликав українців зайвий раз не панікувати й здорово мислити. Військові відстежують, розуміють й аналізують ситуацію на Північному напрямку.
"Ми відстежуємо ті чи інші дії будь-кого на території Білорусі, зокрема, ПВК "Вагнер", - сказав Подоляк.
За його словами, Україна має абсолютно ефективні розвідувальні структури. Рівень нашої розвідки набагато вищий, ніж розвідки росії чи інших країн. До того ж Збройні сили мають інший рівень підготовки порівняно з тим, що був до повномасштабного вторгнення, й розуміють всі ризики.
"Я не бачу тут жодного шансу для Білорусі, яка не має ніякого досвіду", - акцентував Подоляк.
Раніше ми писали, що на ЗАЕС відправили росгвардію після публікації карти мінування. Також читайте, як захиститися у випадку викиду радіації вдома та на вулиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.