Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Тризуб створюють зі спеціально відновленої марки сталі - саме з неї було виготовлено весь монумент у 1981 році, а відлили її тоді на заводі "Азовсталь"
Роботи над тризубом, який замінить радянський герб на щиті монумента Батьківщина-Мати у Києві, тривають. Його віділлють з двох видів сталі. І у цьому є символічний момент: одна з марок виготовлялась 60 років тому на легендарній "Азовсталі".
Про це повідомляє видання Liga.net. Тут показали, як йде робота з виготовлення тризубу на підприємстві.
Відомо, що "Метінвест" безплатно надасть метал для тризуба. Його віділлють з двох типів металу: нержавіючої сталі завтовшки 1,7 мм та сталі закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм.
Цікаво, що українську марку довелось відновлювати за технологією 1960-80-х років, адже майстри вирішили зробити тризуб з того ж матеріалу, що й сам монумент. І символічно, що його свого часу відливали на заводі "Азовсталь".
В Українському інституті сталевих конструкцій ім. В. М. Шимановського спочатку розрахували, що заміна конструкції обійдеться у 36 мільйонів гривень. Але згодом міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що вдалося здешевити до 28 мільйонів гривень. Могло б бути й дешевше, але монтажні роботи доведеться виконувати на висоті 92 метри, а це - дорого, бо потрібне спеціальне обладнання.
Як писав Інформатор, 24 серпня 2023 року, на День Незалежності України, монумент Батьківщина-Мати вже буде з тризубом на щиті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.