Молдова буде постачати електроенергію в Україну

Генератори, які планується збудувати у сусідів, працюватимуть на українському газі

дмитрий кулеба, опора леп, лінія електропередачі
Дмитро Кулеба, Міхай Попшой (Молдова) та Лумініца Одобеску (Румунія) домовилися про розвиток регіональних електричних з’єднань

Молдова може забезпечити постачання електроенергії до України у рамках проєкту "газ на електроенергію". Країна готова розмістити на своїй території генераційні установки. Енергія вироблятиметься з використанням природного газу, який постачатиме Україна

Держави під цей проєкт мають намір зробити газову інфраструктуру "комерційно надійною", йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ України, Молдови та Румунії за підсумками зустрічі у Кишиневі 5 червня. Дмитро Кулеба, Міхай Попшой (Молдова) і Лумініца Одобеску (Румунія) обговорили поточну ситуацію з безпекою у регіоні, а також перспективи співпраці, вказано в повідомленні на сайті МЗС України.

Зокрема, сторони наголосили на першочерговому значенні розвитку регіональних електричних з’єднань та пообіцяли спільно працювати над збільшенням пропускної спроможності Транс-Балканського газового шляху як частини Вертикального газового коридору.

Крім того, глави МЗС висловили готовність працювати з метою збільшення ефективності та обсягів транзиту товарів, передусім сільськогосподарської продукції, з (до) України через Молдову та Румунію до Дунайських портів, надаючи особливий пріоритет залізницям "Шляхів Солідарності".

"Республіка Молдова та Румунія підтверджують свою готовність сприяти пост-конфліктній відбудові України. Географічне положення на кордоні з Україною дозволяє Республіці Молдова та Румунії відігравати суттєву роль у підтримці відбудови, виступати логістичним хабом для залучених компаній та організацій", - підкреслено у заяві.

Також Молдова та Румунія підтвердили свою підтримку Спільного комюніке про основи миру та готовність працювати над встановленням справедливого миру для України в рамках бачення, представленого українською стороною під час Першого Глобального Саміту Миру.

Причина відключень світла в Україні

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по енергосистемі України. Для подолання дефіциту залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому диспетчерський центр "Укренерго" вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Завдяки чому вдається утримувати енергосистему після численних російських атак 

Більш ніж половина споживання електроенергії в Україні покриває атомна генерація. Вона є базовою та дозволяє утримувати енергосистему стабільною. Відповідну заяву в ефірі телемарафону "Єдині новини" зробила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Зараз один з найважчих періодів для енергосистеми: спека, зростає споживання, здійснюється відновлення енергообʼєктів, ремонтна кампанія існуючого генерувального обладнання і мереж. Триває активна робота з розбудови розподіленої генерації – це і відновлювана енергетика, і газотурбінні та газопоршневі установки.

Скільки триватимуть відключення світла взимку: відповідь Yasno

За базовим сценарієм компанії Yasno, взимку 2024-2025 років українців очікують 12-годинні відключення електропостачання. При цьому це лише попередні дані: остаточний прогноз щодо дефіциту електроенергії та графіків відключень Yasno планує оприлюднити в серпні. Він може як покращитися, так і погіршитися.

У компанії пояснюють, що зараз можна спрогнозувати, що взимку в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Тоді після заживлення інфраструктури для споживачів дефіцит складе 50%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube