Ситуація в енергетиці стабілізується лише у 2026 році
Російській удари по енергетиці України спровокували дефіцит електроенергії по всій країні. Відключення світла для промисловості та побутовим споживачам стали прямим наслідком енерготерору РФ. Утім, так не може тривати вічно й у 2026 році ситуація з енергетикою в Україні стабілізується.
Саме такий прогноз на подолання дефіциту в енергосистемі України зробив Міжнародний валютний фонд (МВФ). Експерти прогнозують, що протягом всього 2024 року українці відчуватимуть дефіцит електроенергії в середньому у межах 10% по країні. При цьому у пікові навантаження він може зростати до 30%, утім не більше.
При зростанні дефіциту електроенергії промисловість працюватиме на менших потужностях, а звичайним українцям планово вимикатимуть світло, зокрема й взимку. У МВФ не виключають, що нові атаки РФ на енергетику можуть погіршити ситуацію.
У МВФ прогнозують, що українці відчуватимуть дефіцит електроенергії протягом всього 2025 року, утім ситуація наступного року буде кращою за 2024 рік. Планується, що масштаби дефіциту електроенергії не будуть значними. Експерти також наголосили на зростанні на 60% вартості електроенергії. Це, на їхню думку, позитивно вплине на доходи енергокомпаній, що у загальному покращить ситуацію зі світлом.
Водночас у МВФ переконані, що у 2026 році дефіцит електроенергії зникне. До цього часу його повністю усунуть і відключення світла припиняться.
Гендиректор Yasno Сергій Коваленко прогнозує, що дефіцит електроенергії взимку 2024-2025 років становитиме близько 30-35%. Це, за його словами, означає, що після заживлення промисловості, українці матимуть лише 50% обсягу електроенергії. Відтак, відключення світла триватимуть до 12 годин. На думку Коваленка, такий прогноз є базовим, утім ситуація може змінитися у будь-який момент як у сторону покращення, так й погіршитися. Це залежить від ремонтних робіт та ймовірних нових обстрілів РФ.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Україна не може захистити відремонтовані енергооб'єкти через нестачу ППО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.