Українців попереджають про здорожчення продуктів через енергокризу: ціни на молочку можуть зрости на 30%

Читать на русском

Перебої з електроенергією в Україні призводять до значного підвищення цін на рибні консерви, соняшникову олію та молочні продукти

Читать на русском
В Україні очікують значне подорожчання продуктів
Харчова криза на горизонті через проблеми з енергопостачанням

Перебої з електроенергією в Україні призводять до значного підвищення цін на рибні консерви, соняшникову олію та молочні продукти

В Україні через відключення електроенергії та девальвацію гривні споживачі можуть стикнутися з ростом цін на продукти харчування. Хліб, цукор та товари, що швидко псуються, стануть дорожчими, а мережі супермаркетів будуть скорочувати пропозиції. Перебої з електропостачанням та інші фактори спричинять подорожчання основних товарів у мережах АТБ, Auchan, Varus та Fozzy Group.

Як повідомляє видання Forbes Ukraine, в мережі АТБ у червні-липні очікується підвищення цін на рибні консерви, соняшникову олію та майонез на 5-15% через проблеми з електропостачанням, девальвацію та збільшення вартості логістики. У Auchan спостерігається подорожчання хліба та цукру через зупинку деяких виробництв, що очікують на стабілізацію енергетичної ситуації. Мережі Varus та Fozzy Group (Сільпо, Фора) поки що не піднімають ціни, але зменшують пропозицію товарів, які швидко псуються, та стикаються з проблемами у постачанні від малих локальних підприємств, які не мають генераторів.

Молочна галузь найбільше страждає від відключень світла, оскільки для зберігання молочних продуктів потрібна безперебійна електроенергія. За словами голови ради директорів "Союзу молочних підприємств України" Вадима Чагаровського, використання генераторів призведе до подорожчання молочної продукції на 10% на початку, а до осені – на 25-30%.

Хліб також може подорожчати, але дефіцит електрики – не єдина проблема. На його ціну також впливають нестача критично важливих працівників і зростання вартості зерна. За підрахунками Forbes, перебої з електропостачанням можуть збільшити вартість бакалійних товарів на 5–15%, а молочних продуктів – на 30%.

Ситуація з електропостачанням в Україні

Через останню масовану атаку росіян у п'ятницю, 21 червня, з 00:00 до 06:00 та з 13:00 до 23:00 обмеження електропостачання буде збільшено. Якби Україні вдалося повернути ЗАЕС до енергосистеми, обмеження майже не знадобилися б, але без станції протягом двох зим українці гарантовано будуть дотримуватися графіків відключення світла.

Взимку дефіцит електроенергії може становити до 35%, внаслідок чого українці можуть мати лише п’ять-шість годин світла на день. Найгірший сценарій передбачатиме 20 годин без світла і тепла на добу. Мешканці Києва, де проживає три мільйони людей, стикаються з одними з найсерйозніших проблем з електропостачанням. Вночі вулиці міста часто залишаються в темряві, а генератори працюють безперервно.

До зими в Україні можна відновити 200-250 МВт генерації (або 7,1%) з необхідних 3,5 ГВт. Такі темпи створення нових генеруючих потужностей можна назвати "стаханівськими". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.