Мобілізація засуджених: В ЗСУ кажуть, що ув'язнені більш мотивовані служити, ніж цивільні, яких спіймали ТЦК

Ризик втечі мобілізованого ув'язненого на фронті - мінімальний

Ув'язнені більш мотивовані служити, ніж цивільні, що втекли від ТЦК
Бої на фронті і ув'язені

Начальник Служби безпеки окремого штурмового батальйону "Арей" УДА 129-ї бригади ЗСУ Степан Ковальчик поділився своїми думками про мобілізацію ув'язнених, їх мотивацію служити та вплив залучення в'язнів на хід війни. Як виявилось, стимули служити в армії у в'язнів значно вищі, ніж у тих українців, яких спіймали ТЦК.

Про мобілізацію засуджених військивий Степан Ковальчук поділився в інтерв'ю виданню УНІАН. Він розповів, що засуджених до війська почали залучати після того, як Верховна Рада схвалила відповідний закон у травні. Хоча така ініціатива викликає різні емоції в суспільстві – від несприйняття до страху, Ковальчик вважає це необхідним кроком через недоукомплектованість батальйону "Арей".

"Наше суспільство нехай само йде до війська, і питання мобілізації засуджених не стоятиме взагалі," – зазначив він.

Ризики та дисципліна

Одним із ключових питань залишається те, чи можуть колишні в'язні втекти з армії. Ковальчик пояснив, що ризик їх втечі мінімальний, особливо в умовах бойових дій.

"Я сумніваюся, що людина з "нуля", окопів чи бліндажа кудись втече. Там усе криється… Людина фізично не зможе втекти звідти з автоматом," – сказав він.

Мотивація та переваги засуджених

Ковальчик наголосив, що засуджені часто більш мотивовані служити, ніж цивільні, яких зловили ТЦК. За його словами, це відбувається через те, що в’язні мають внутрішній стрижень, вироблений у важких умовах.

"Люди, яких зловили у цивільному житті і силою привезли, більш налаштовані втекти, ніж ув’язнені. Останні розуміють, що у них одна дорога, у них є характер," – пояснив він.

Ковальчик особисто розмовляє з кожним новим бійцем, пояснюючи їм всі ризики та можливості. Він наголосив, що участь у бойових діях для багатьох є шансом почати нове життя.

"Це можливість почати своє життя з початку, покращити фінансове становище. І якщо, не дай Боже, хтось із колишніх засуджених загине на фронті, то їхні родини отримають компенсацію," – зазначив він.

Підготовка та взаємодія

Засуджені проходять ретельну підготовку перед тим, як поїхати на фронт. Вони отримують необхідні знання та навички, які допоможуть їм стати ефективними бійцями. Командирами таких підрозділів призначають досвідчених військових, які вже зарекомендували себе у боях.

"Наша задача – підготувати їх морально, фізично і професійно," – підсумував Ковальчик.

За словами Ковальчика, багато ув'язнених з Вінницької та Миколаївської областей прагнуть до війська. Проте, він підкреслює, що їх не завжди показують повністю, що спотворює реальну картину бажаючих. Військовий зазначив, що відкритого спротиву від працівників тюрем немає, але за лаштунками можуть відбуватися процеси, які створюють перешкоди. Він закликає Верховну Раду ухвалити закон про мобілізацію усіх засуджених без винятків, що значно спростило б процес.

Виникають питання щодо повернення ув'язнених до суспільства після війни. Ковальчик вважає, що не всі переживуть війну, а тих, хто порушуватиме закон після повернення, повинна ловити поліція. Він підкреслює, що армія здатна перевиховати і переналаштувати ув'язнених.

Мобілізація ув'язнених

Мобілізація ув'язнених в Україні стала реальністю після того, як 17 травня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11079-1. Цей закон дозволяє деяким категоріям в'язнів добровільно вступати до складу Збройних Сил України для участі в оборонних операціях.

Згідно з новими правилами, мобілізація не стосується тих, хто вчинив тяжкі злочини або має строк покарання, що залишається більше трьох років. Наразі понад чотири тисячі ув'язнених вже подали заявки на вступ до Збройних Сил України. Міністр юстиції Денис Малюська оцінює, що загалом армію можна буде поповнити 10-20 тисячами новобранців.

Раніше Інформатор повідомляв, в яких підрозділах вони можуть служити у випадку, якщо в'язнів мобілізують. Деталі про це надали представники Міністерства оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube