Зеленський розповів, чи буде в Україні мобілізація за методом лотереї

Практика призиву на службу в армію за допомогою лотереї активно використовувалась у США

Володимир Зеленський
Мобілізація йде за планом

Президент України Володимир Зеленський виступив проти ідеї запровадження у країні лотереї для мобілізації громадян на війну. Він заявив, що ця практика була гідною для США свого часу, але не підходить для України. Бо зараз треба думати, як зберегти більше життів на фронті.

Відповідну заяву український лідер зробив в інтерв'ю колумністці американського видання The Philadelphia Inquirer Труді Рубін. Президент нагадав, що Україна на відміну від США бореться за виживання, тому такі методи є зовсім не етичними. І він, як очільник країни, не може поставити знак "дорівнює" між словами "вижити" і "лотерея".

"Проговорювали, що була така лотерея колись. Я вважаю, що це не дуже етично щодо тих, хто на фронті вже і не дуже справедливо, якщо чесно, для всіх. Ця лотерейна історія була в США, але це була війна не на вашій території і не за існування США. Це не екзистенційний виклик, це інші речі. Україна бореться за виживання. І там, де стоїть "вижити" і "лотерея" – в мене немає знаку "дорівнює", більше знаків питання", – сказав Зеленський.

 

Щодо об'ємів мобілізації військовозобов'язаних в Україні, то президент сказав, що не встановлює жодних цифр та планів. Їх формує керівництво ЗСУ та йде за цими планами. За словами Зеленського, у його компетенцію входить лише знайти кошти на забезпечення армії. 

"Передусім, запит щодо кількості (людей, яких потрібно мобілізувати – ред.) формує керівництво ЗСУ. Ми можемо давати зброю, одяг, сучасні технології, я повинен знаходити гроші на це виробництво, заохочувати партнерів на це. Але тактичні дії, скільки потрібно на фронті людей, формулювало завжди військове керівництво", – наголосив гарант.

Мобілізація в Україні

Після набуття чинності в Україні нового закону про мобілізацію її темпи значно посилились. У Міноборони відзвітували про позитивну динаміку, заявивши, що військово-облікові дані в ТЦК та СП, ЦНАПах та у "Резерв+" оновили майже 1,4 млн військовозобов'язаних. Навіть за кордоном дані внесли 14 тисяч громадян

У військовому відомстві навіть заявляли, що якщо й надалі будуть такі темпи, то восени можуть винести на голосування законопроєкт про демобілізацію. Проте наразі зберігається необхідність у мобілізації жінок. Йдеться здебільшого про бойових медиків. Втім, скоріше за все, такої мобілізації оголошувати не стануть.

На цей час близько 135 тисяч жінок оновили дані в "Резерв+". Йдеться про тих, хто перебуває на військовому обліку та є військовозобов'язаними. Тобто це ті, хто має медичну та фармацевтичну освіту, а також резервістки. 

Раніше Інформатор публікував перелік найважливіших пунктів закону про мобілізацію для тих, хто перебуває за кордоном та ухилянтів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube