Більшість респондентів погоджуються з твердженням про необхідність мобілізації, однак є свої нюанси
Вже незабаром, з 18 травня, в Україні почне діяти новий закон про мобілізацію. Журналісти "Інформатору" вирішили дізнатися, як до цього ставляться кияни і що вони знають про положення документа. В цілому люди розуміють необхідність призову та захисту країни - однак є певні нюанси.
Втім, рішуче проти мобілізації не висловився ніхто. Відео бліц-опитування розміщене на YouTube-каналі "Україна на часі".
Перший наш респондент виявився достатньо обізнаним щодо посилення мобілізації. Чоловік чув про новий закон та знає його основні положення.
"Треба оновити дані в ТЦК... В цілому я розумію, для чого це (мобілізація - ред.) робиться, однак я не впевнений, що та реалізація, яка є, вона потрібна нам. В першу чергу треба мобілізувати тих людей, які підходять, які мають якийсь досвід", - сказав чоловік.
Щодо мобілізації жінок - на думку киянина, такої потреби зараз немає.
Другий опитаний виявився чинним військовослужбовцем. Природно, що він в був в курсі основних положень нового закону. Чоловік також із посмішкою заявив, що готовий мобілізуватися - адже, власне, уже це зробив.
"В першу чергу мобілізувати треба ухилянтів... Кожна свідома людина має йти і захищати свою країну", - вважає військовий.
Втім, він не згоден, що потрібна тотальна мобілізація жінок. Це має бути добровільною справою, однак свідомі жінки також мають допомагати війську.
Наступний респондент виявився неповнолітнім. Тож він заявив, що безпосередньо його новий законопроєкт поки що не стосується через вік. Однак згодом, після завершення навчання, хлопець був би готовий пройти військову службу - однак тільки впродовж року і не маючи на увазі участь в бойових діях.
"Загалом сказати, в якомусь плані так (підтримую мобілізацію - ред.)... Я взагалі вважаю, що мобілізовувати потрібно перш за все людей, які хочуть цього... Мобілізовувати тих людей, які не бажають цього - це неправильно, це навіть неефективно, я б сказав", - зазначила молода людина.
Нарешті, останній опитаний ставиться до закону про мобілізації досить філософські. Він порівняв документ з двома сторонами медалі.
"Цей закон, так би мовити, медаль з двома сторонами... Цей закон діє для когось на користь, для когось ні. Комусь він подобається, а комусь ні. І так буде все життя", - зазначив хлопець.
На питання, чи готовий він мобілізуватися, киянин відповів, що він волонтер.
Нагадаємо, що вже незабаром вступить в силу мобілізаційний закон. Він торкнеться мільйонів чоловіків. Майже всім із них доведеться тою чи іншою мірою оновити дані в ТЦК та пройти ВЛК. Для тих, хто цього не зробить, впровадять значні штрафи: до 25 тисяч гривень для фізичних осіб і до 60 тисяч - для юридичних. Зрештою на принципових ухилянтів чекатиме кримінальне провадження.
Положення документа викликали значне невдоволення суспільства. Та частина українців, які не хочуть воювати, обурюються, адже тепер ухилятися стане складніше. Військові ж також не надто в захваті: адже з закону прибрали норму щодо демобілізації.
Раніше "Інформатор" аналізував, у скільки коштів державі обходиться утримання одного мобілізованого. Ця цифра сягає близько 1,3 мільйона гривень на рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.