До армії заберуть жінок та 21-річних: пропагандисти рф вигадали новий фейк про мобілізацію в Україні

Кремль намагається залякати українське суспільство та завадити процесу мобілізації на тлі війни, розповіли в Центрі протидії дезінформації

Мобілізація, фейк
У ЦПД нагадали, кого можуть мобілізувати насправді

Російські пропагандисти розповсюджують фейк про те, що процес мобілізації в Україні розповсюдиться на нові категорії громадян. Зокрема, ворог бреше про те, що українська влада хоче призвати жінок та чоловіків від 21 року. Росіяни таким чином хочуть завадити процесу мобілізації в нашій країні.

Основна мета таких маніпуляцій є залякування українського суспільства. Насправді, зараз мобілізації підлягають особи від 27 років, а жінок не мобілізують взагалі. Про нову хвилю дезінформації з боку окупантів розповів Центр протидії дезінформації при РНБО.

"Чергова вигадка пропагандистів кремля - поширення наративів про підготовку українською владою мобілізації жінок та чоловіків з 21 року. Більше того, рашисти стверджують, що нібито кулуарно йде підготовка до мобілізації підлітків", - йдеться у повідомленні.

Представники Центру протидії дезінформації підкреслюють, що основна мета цих маніпуляцій інформацією полягає в залякуванні українського суспільства та у спробі перешкодити проведенню мобілізації. У реальності, як відзначають у Центрі протидії дезінформації, в Україні мобілізація розпочинається з 27 років, і зараз розглядається можливість зниження вікового обмеження для мобілізації до 25 років, хоча таке рішення ще не прийняте.

Пропагандисти рф поширюють фейки про Україну

Напередодні заступник голови Радбезу рф Дмитро Медведєв видав нову порцію абсурдних заяв. Політик, якого часто звинувачують у зловживанні алкоголем, розмріявся, що українці за деякий час самі забажають "жити у великій спільній державі". За його словами, гарантії безпеки від союзників і навіть вступ до НАТО не допоможуть Києву уникнути нових війн з Кремлем.

Також нещодавно Нацполіція спростувала вигадку російських пропагандистів про нібито "постріл" у працівника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки під час вручення повістки. Поліція зазначила, що в російських медіа поширюється відео з соціальної мережі "ВКонтактє" двосекундної тривалості, де громадянин з пістолетом начебто стріляє у військового. Правоохоронці провели аналіз відео та виявили, що воно містить ознаки підробки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube