Мобілізація в Україні: питання електронних повісток все ще розглядається - Міноборони

Читать на русском

Обговорення відбувається в рамках підготовки скандального закону про мобілізацію

Читать на русском
Електронні повістки
Остаточне рішення досі не прийняте

Обговорення відбувається в рамках підготовки скандального закону про мобілізацію

Питання про те, чи будуть громадяни України отримувати електронні повістки, досі не вирішене. Наразі ведеться обговорення. Під час роботи над законопроєктом про мобілізацію "є-повістки" також розглядаються. 

Про це повідомила заступниця міністра оборони Єкатерина Чорногоренко. Якихось додаткових подробиць чиновниця не надала. 

Пані Чорногоренко давала коментар в етері телемарафону. Ведучий "Єдиних новин" запитав про те, як перебігає розгляд законопроєкту про мобілізацію. Зокрема, чи будуть повістки до ТЦК надсилатись через електронний реєстр військовозобов'язаних.

"Повістки - це поки що питання, яке буде розглядатися в рамках так званого мобілізаційного закону", - відповіла Чорногоренко.

До речі, нагадаємо, що депутати рекомендували Кабінету міністрів прибрати норму, згідно з якою чоловіки та жінки, які підлягають мобілізації, отримуватимуть повістки завдяки є-реєстру військовозобов'язаних. 

Електронний кабінет військовозобов'язаного планують запустити у квітні цього року. Потрібно буде надати та актуалізувати дані про себе. А потім вже ТЦК використають цю інформацію у своїй щоденній роботі. 

Реєстр військовозобов'язаних та цифровізація армії: про що йдеться 

Нагадаємо, що українські депутати нещодавно ухвалили рішення про створення реєстру військовозобов'язаних з метою покращення цифрової інфраструктури армії. Новий реєстр автоматизує збір даних про призовників, що значно спростить процес мобілізації та підготовки до призову.

Згідно з новим законом, кожен чоловік віком від 18 до 60 років буде занесений до реєстру військовозобов'язаних. У разі потреби, держава зможе швидко звернутися до призовників для виконання військових обов'язків.

Створення реєстру військовозобов'язаних є важливим кроком у цифровізації армії та забезпеченні національної безпеки. Цей новий інструмент дозволить державним органам оперативно отримувати необхідну інформацію про призовників та забезпечить ефективну підготовку армії до можливих загроз. У всякому разі, так кажуть представники влади. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.