Мобілізація в Україні: у якому випадку повістку анулюють

Читать на русском

Українцям можуть аналювати повістку лише у двох випадках: якщо громадянин має відтермінування від призову, або якщо є бронь

Читать на русском
Мобілізація в Україні: у якому випадку повістку анулюють
Повістки в Україні

Українцям можуть аналювати повістку лише у двох випадках: якщо громадянин має відтермінування від призову, або якщо є бронь

В Україні тривають мобілізаційні заходи серед громадян призовного віку. Втім у деяких випадках українцям можуть анулювати вже видані повістки.

За яких умов повістку можна анулювати розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач у коментарі Military Media Center.

За словами Горбача, повістку можуть анулювати лише у двох випадках: при наявності у громадянина броні або ж при повному відтермінуванні від служби у рядах ЗСУ. 

При цьому такі громадяни повинні завжди мати при собі відповідні документи та подати їх, щоб уникнути вручення повістки.

Навіть якщо повістка була отримана у руки, її можна анулювати пізніше. Для цього необхідно особисто з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та надати документи, що підтверджують наявність броні чи відстрочки. Таким громадянам у майбутньому більше не вручатимуть повістки.

Також Горбач зазначив, що обмежено придатні за станом здоров’я можуть бути мобілізовані.

"Ті військовозобов’язані, які обмежено придатні до військової служби у воєнний час, можуть бути мобілізовані, але їхня служба проходитиме не у бойових частинах, а у військових частинах забезпечення", — зазначив полковник Роман Горбач.

Такі громадяни можуть служити в установах та навчальних закладах Міністерства оборони, в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в інших небойових підрозділах.

Хто не підлягає мобілізації

На законних підставах не можна мобілізувати осіб які мають право на відстрочку від мобілізації відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а саме:

  • Заброньовані на підприємствах, організаціях та установах, особи. Якщо їхні близькі родичі — батько, мати, дружина чи чоловік, мають першу чи другу групу інвалідності, а також неповнолітні діти з інвалідністю та певним переліком хвороб. Також це опікуни осіб, які потребують постійного догляду відповідно до висновку лікарської комісії.
  • Працівники та службовці ЗСУ, поліції України, Нацгвардії України, Державної прикордонної служби, СБУ, студенти денної та дуальної форми навчання.
  • Багатодітні батьки (які мають трьох і більше неповнолітніх дітей). Вони не підлягають призову, але можуть бути призвані за власним бажанням.

 Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, чи можуть комунальники вручати повістки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.