Консульства зобов'язали вести облік українських чоловіків за кордоном та сприяти їх поверненню на батьківщину

Читать на русском

Інформація також стосується ведення військового обліку

Читать на русском
Консульства зобов'язали вести облік українських чоловіків за кордоном та сприяти їх поверненню на батьківщину
Чи будуть консульства за кордоном видавати українцям повістки

Інформація також стосується ведення військового обліку

Спецпредставник українського омбудсмена у Великій Британії Юрій Лисенко розповів про військовий облік українців за кордоном. Він звернувся до консульства Британії, де йому розповіли, що повістки консульства роздавати не будуть. Водночас, установи мають вести облік військовозобов’язаних громадян та сприяти поверненню громадян до України.

Про це Лисенко розповів на своєму офіційному Telegram-каналі. За наявною в нього інформацією, отриманій від представників консульства у Великій Британії, правил перед відомством поставлено декілька. При цьому, не всі з них наразі мають чіткі визначення, і виглядають трохи незрозуміло. 

Таким чином, військовий облік та призов громадян за кордоном відбувається за наступними принципами: 

  • Консульство зобов’язане вести військовий облік чоловіків з України;
  • Усі дипломатичні відомства НЕ будуть видавати повістки людям, що знаходяться на обліку;
  • Дипломатичні відомства мають сповіщати громадян призовного віку про те, коли починається черговий призов на строкову службу;
  • Усі дипломатичні відомства мають сприяти поверненню військовозобов’язаних в Україну в разі мобілізації та воєнного стану. 

Наразі саме останньому пункту зі «сприянням» чіткого визначення не дали. Можливо, мова йде про буквальну депортацію до України, хоча таких випадків не зафіксовано. Водночас, мова може йти про звичайну допомогу людям, які бажають повернутися, до прикладу, з квитками. 

Що цьому передувало

Останнім часом фіксуються випадки видачі повісток просто на вулицях. Це викликало чимало питань серед населення України. Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що подібна видача повісток – законна. ЗСУ потрібно поповнювати втрату а також складати чіткий облік. Крім цього, багато людей переїхали на нові місця проживання та не стали там на військовий облік. Подібні заходи допомагають з’ясувати всі необхідні дані. Водночас, мова йде лише про облік, і це далеко не означає, що після повістки одразу на потенційного призовника чекає мобілізація. 

Крім цього, начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач розповів, кому можуть анулювати повістку. Зробити це можуть у двох випадках – наявність броні або відстрочки.

Нагадаємо, що у британській розвідці розповіли, чи спробують окупанти форсувати Дніпро для наступу на Херсонщині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.