У Кривому Розі чоловік через суд отримав відстрочку від мобілізації: він довів, що доглядає за хворим батьком

Суд визнав, що за законом чоловік має право на відстрочку від мобілізації

У Кривому Розі чоловік через суд довів право на відстрочку, щоб доглядати за 77-річним батьком
Мобілізація і суд

У Кривому Розі чоловік був змушений у судовому порядку доводити правомірність відстрочки від мобілізації. Через нестачу документів йому спершу відмовили у такій можливості, однак він довів справу до кінця.

Так, Жовтневий суд Кривого Рогу постановив, що чоловік має право на відстрочку від мобілізації, адже він здійснює постійний догляд за своїм 77-річним батьком, який потребує сторонньої допомоги. Судом було встановлено, що чоловік фактично проживає з батьком після його операції на серці, що відбулася на початку 2023 року. Він допомагає йому в самообслуговуванні, пересуванні, веденні домашнього господарства та спілкуванні  із представниками соціальних служб.

Попри те, що згідно зі ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", військовозобов'язані, які здійснюють постійний догляд за хворими батьками, не підлягають мобілізації, чоловікові спершу відмовили у відстрочці через нестачу документів. Утім, суд дослідив всі документи та встановив, що чоловік фактично проживає з батьком та доглядає за ним. Таким чином мешканцю Кривого Рогу вдалося вибороти право не відстрочу від служби в армії.

Хто має право на відстрочку від мобілізації у 2024 році?

В Україні право на отримання відстрочки від мобілізації мають декілька категорій громадян. При цьому отримати відстрочку можна, з огляду на різні моменти. Приміром, за станом здоров'я, сімейними обставинами, батьківством, навчанням.

Відстрочка за станом здоров'я. Вона передбачена особам, яких визнали ВЛК особами з інвалідністю, також тимчасово непридатним до служби (до 6 місяців) та вагітним жінкам;

За сімейними обставинами. Відстрочка передбачена опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям дитини з інвалідністю до 18 років, дитини з важкими хворобами, повнолітньої дитини з інвалідністю I або II групи;

Відстрочка для батьків передбачена, якщо вони є: батьками трьох і більше дітей до 18 років, якщо самостійно виховують дитину (дітей) до 18 років, якщо вони є усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (до 18 років);

Відстрочка за професійною діяльністю: цей перелік визначено законом;

Відстрочка за навчанням: здобувачі освіти денної або дуальної форми теж не можуть бути призваними до лав ЗСУ. Йдеться тільки про тих, хто здобуває першу освіту. 

Бронь: працівники, заброньовані підприємствами, установами та організаціями не можуть бути мобілізовані. 

Варто нагадати, що відстрочка – це не повне звільнення від служби, а її "відкладання" у часі на певний термін. Громадяни з відстрочкою все одно залишаються на обліку в ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube