Яка відповідальність чекає на українців за неявку до військкомату за новим законопроєктом: основні положення

Читать на русском

Законопроєкт про зміни у мобілізації передбачає ряд обмежень для тих, хто відмовиться йти до військкомату

Читать на русском
Мобілізація
Зміни торкнуться військовозобов'язаних які знаходяться в Україні, та і за кордоном

Законопроєкт про зміни у мобілізації передбачає ряд обмежень для тих, хто відмовиться йти до військкомату

Законопроєкт щодо змін у мобілізації, який 25 грудня Кабмін зареєстрував у Раді, пропонує боротися з тими українцями, які відмовляються вставати на військовий облік та проходити службу. Насамперед для таких громадян України передбачені "тимчасові заходи". Торкнуться вони як тих українців, що знаходяться у країні, так і тих, що перебувають за кордоном.

Як зазначено у законопроєкті №10378, текст якого нещодавно з'явився на сайті ВР й українці буквального положили його, таких громадян України внесуть до Єдиного реєстру боржників. Звичайно це потягне за собою певні обмеження.

До переліку обмежень входять:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на проведення операцій з рухомим та нерухомим майном;
  • обмеження в праві керувати транспортним засобом та отримання посвідчення водія;
  • обмеження прав розпоряджатися коштами та іншими цінностями;
  • відмови у підписанні кредитних договорів;
  • зупинення отримання пільг та послуг від держави.

Тимчасові обмеження можуть анулювати після того, як надійде повідомлення від представника ТЦК про виконання військовозобов’язаним або резервістом норм визначених ч. 3 ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Чоловіків призовного віку, які перебувають за межами країни, теж торкнуться певні обмеження. Паспорти їм робитимуть тільки після того, як вони покажуть військово-облікові документи. Ще буде обмежена можливість отримання консульських послуг. 

Варто зазначити, що цей документ тільки подано до Верховної Ради. Тож він не є остаточним. Депутати розглянуть його й тільки потім відправлять на голосування.

Мобілізація в Україні 

Генштаб звернувся до керівництва України з проханням провести мобілізацію та призвати до лав війська 500 тисяч осіб. Це потрібно для проведення ротації, якої потребують українські воїни.

На тлі цього депутати запропонували провести масштабні зміни у самому процесі мобілізації. Про законопроєкт та його основні положення розповіла депутатка від партії "Слуга народу" Мар'яна Безугла. Пропозицій було багато, але частину з них відкинули з різних причин. 

Відомо, що на військову службу призвуть ще три категорії громадян. Зокрема це чоловіки, у яких закінчилася відстрочка. Мобілізацію планують розширити завдяки:

  • громадянам, які були зняті з військового обліку до 2015 року та не були відновлені на військовому обліку відповідно до змін до законодавства України;
  • громадянам, у яких закінчився термін відстрочки призову на військову службу під час мобілізації;
  • громадянам, які досягли 27-річного віку, але не були взяті на військовий облік через ухилення від виконання військового обов'язку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.