Містить ризики: Антикорупційний комітет забракував оновлений законопроєкт про мобілізацію

Голосувати за законопроєкт про мобілізацію в тому вигляді, що він є, парламент не зможе - треба попрацювати над текстом ще

Парлемент, мобілізація
У парламенті знову тривають суперечки щодо закону про мобілізацію

Нардеп Олексій Гончаренко повідомив, що урядовий законопроєкт про мобілізацію в Україні знову не годиться. У такому вигляді урядовий документ приймати не можна. Антикорупційний комітет вважає, що текст містить корупційні ризики. 

Про це Гончаренко написав у Telegram в понеділок, 5 лютого. Він зауважив, що передбачав, що так і буде.  Подробиць, що саме комітет виявив у тексті, нардеп не розкрив. 

 

Оновлений законопроєкт про мобілізацію: Антикорупційний комітет виявив вади у тексті документу - нардеп 1

Олексій Гончаренко не входить до складу Антикорупційного комітету. Однак членкиня Комітету Ради з питань антикорупційної політики Вікторія Сюмар за підсумками обговорення документу на засіданні теж заявила, про те, що за висновками комітету, він містить корупційні ризики.

"Фактично і МО і ГШ визнали, що норма про демобілізацію через 36 місяців є декларативною. Бо по суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право лише написати рапорт про звільнення. Але рішення кого і коли демобілізовувати буде приймати Ставка Верховного головнокомандувача", - написала Сюмар у Фейсбуці.

Серед причин, чому законопроєкт врешті визнали таким, що містить корупційні ризики, вона назвала такі:
  • те, що Кабмін визначатиме хто з правоохоронних і антикорупційних органів матиме бронь, а хто має бути мобілізованим.
  • те, що Кабмін може ще більше обмежити виїзд за кордон для інших категорій без жодної чіткості.
  • неясність, які документи треба надати для доглядаючих за інвалідами, аби довести факт догляду.
  • те, що можуть бути ризики при накладанні стягнення за не відкриття електронного кабінету призовника.
"Поки що ТЦК передаватиме дані тих, хто кабінет не зробив, до поліції і поліція виписуватиме протоколи про порушення. Все виписано знову не чітко і сумнівно щодо відповідності до Конституції… Ми запропонували як його доопрацювати", - повідомила нардеп.

Багатостраждальний законопроєкт 

Раніше у Верховній Раді повідомляли, що  планують розглянути документ №10449 у першому читанні вже цього тижня. Цю інформацію підтверджували кілька депутатів від різних фракцій.  На думку очільника фракції "Слуги народу" Давида Арахамії, є велика ймовірність, що оновлений законопроєкт про мобілізацію схвалять у першому читанні 6 лютого. Після невеликої перерви орієнтовно 14-15 лютого документ проголосують у другому читанні. 

У Міністерстві оборони України, яке є автором документа, вважають законопроєкт ефективним, і насамперед тому, що він містить ключову норму - термін служби у 36 місяців. Крім того, у ньому чітко прописали механізми, які дозволять призивати українців швидко та у достатній кількості. Водночас адвокатська спільнота України не сумнівається, що законопроєкт доведеться доопрацьовувати. Кажуть, тут є багато моментів, які суперечать чинному законодавству. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube