У Раді є питання щодо норми про е-повістки від ТЦК в оновленному законопроєкті про мобілізацію: деталі

Читать на русском

За слова Чернєва, це може заважати реалізації цієї ініціативи на практиці

Читать на русском
Верховна Рада, повістка, е-повістка, призов
Верховна Рада зажадала пояснень, як буде відбуватись процес вручення е-повісток

За слова Чернєва, це може заважати реалізації цієї ініціативи на практиці

Народний депутат Верховної Ради України Єгор Чернєв звернувся до Міністерства оборони з проханням надати роз'яснення щодо пропозицій нового законопроєкту про мобілізацію у частині відправлення повісток через електронний кабінет призовника. Депутат вказує, що громадяни можуть мати проблеми з доступом до інтернету та смартфонів, що заважатиме реалізації цієї ініціативи на практиці. Окрім того, він критично ставиться до норми про застосування примусових заходів до осіб, які виїхали за кордон.

Про це заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв розповів в ефірі телемарафону. За його словами, він хоче почути відповідь від Міноборони України, як відомство збирається організувати та реалізувати відправлення е-повісток.

"Знову ж таки прибрали повістки електронною поштою, але додали повістки тепер в електронному кабінеті (військовозобов'язаних, - ред.). Чисто технічно ми хочемо почути від Міністерства оборони, як це буде виглядати, тому що не всі люди можуть чи мають доступ до інтернету та смартфони", - наголосив нардеп.

Чернєв також критично оцінює ініціативу МОУ стосовно обмеження на отримання консульських послуг для осіб, які виїхали за кордон. Його цікавить, чи може МЗС України реалізувати таку функцію у разі потреби.

"Хочуть почути позицію Міністерства закордонних справ, по-перше, чи впораються консульські наші відділи з такими завданнями. По-друге, чи дійсно це дасть якісь результати, чи люди повернуться, чи ми їх втратимо назавжди", - пояснив парламентар.

Прийняття законопроєкту про мобілізацію

30 січня Інформатор повідомляв, що у Верховну Раду України внесли новий законопроєкт №10449 про мобілізацію. У нього внесли деякі зміни, які розробило Міноборони України. Серед основних можна виокремити визначення чіткого терміну служби під час воєнного стану, звільнення людей з інвалідністю від служби, можливість щорічної відпустки та додаткових відпусток для звільнених з полону, які вирішили продовжити службу тощо.

Раніше у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки заявили, що його члени можуть розглянути оновлений законопроєкт про мобілізацію за декілька засідань. Нардеп Єгор Чєрнєв вважає, що це може статись вже протягом наступного тижня. Однак остаточної дати поки що немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.