Американський сенатор Майк Раундс, близький до Дональда Трампа, виступив проти ідеї мирної угоди з Росією. Політик наголосив, що поступки лише підбадьорять агресора, а переговори з диктаторами є ілюзією
Республіканець Майк Раундс, якого вважають одним із "союзників Дональда Трампа" в Сенаті США, заявив, що довіряти Росії небезпечно. Він також вважає, що мирні ініціативи РФ – лише спосіб скористатися слабкістю. Сенатор також висловив жаль, що Україна не отримала достатньої підтримки від США.
Республіканець Майк Раундс висловив категоричну незгоду з ідеєю мирної угоди між Україною та Росією. Про це повідомляє Politico.
"Було б чудово вірити, що з диктаторами можна домовитися. Але ми обманюємо себе, якщо думаємо, що тиран зупиниться, отримавши частину вільної країни. Немає легкого рішення в цій ситуації", – заявив Раундс на Міжнародному безпековому форумі в Галіфаксі.
Сенатор також підкреслив, що його позиція не є офіційною точкою зору команди Дональда Трампа. Раундс заявив, що йому прикро через те, що Сполучені Штати не змогли забезпечити Україну всіма необхідними ресурсами для ефективної протидії російській агресії.
Тим часом голова Військового комітету НАТО, адмірал Королівських ВМС Нідерландів Роб Бауер, в інтерв’ю Politico наголосив, що підтримка України має продовжуватися, адже це важливо для безпеки всього світу.
"Не можу уявити, що перемога Путіна може бути вигідною для Сполучених Штатів чи будь-якої демократичної країни", – сказав Бауер під час конференції в Галіфаксі.
Росія пропонувала "мирний договір", умови якого нагадували капітуляцію України. У проєкті мирної угоди було 6 сторінок основного договору, 4 сторінки доповнень, а загалом – 18 статей. Документ вимагає від Києва скоротити чисельність армії до 50 тисяч осіб та зменшити кількість воєнної техніки. Крім того, наша держава мала б визнати "незалежність" так званих "Донецької та Луганської республік" у межах адміністративних областей України, а також заплатити за відновлення Донбасу.
11 листопада Reuters заявило, що найближчі місяці будуть критичними для перебігу війни, і Україна прагне закріпити вигідні позиції. 15 листопада Трамп заявив, що Росія та Україна мають припинити війну, обіцяючи працювати над миром. Того ж дня президент України Володимир Зеленський заявив, що при адміністрації Трампа війна з Росією завершиться швидше. За словами президента, з Трампом відбулась конструктивна взаємодія. Проти позиції України щодо війни, зі сторони США Зеленський не почув жодних зауважень.
При цьому Financial Times написало, що в період умовного лихоліття в Білому домі, Кремль може загострити ситуацію в Україні - наприклад, спробувати добити її енергетику. 20 листопада Reuters повідомило, що Путін готовий говорити з Трампом про завершення війни, але не готовий поступатися жодними умовами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.