Чия перемога на виборах у США була б бажаною для України?
Американці обирають президента
голосів
Андрій Єрмак, голова Офісу президента
Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Єрмак - загрозу для світу, яку несе РФ
Чи потрібно Україні мобілізувати жінок?
Волонтерка Берлінська та нардепка Безугла підтримують мобілізацію жінок. А яка ваша думка?
Зеленський запровадив для українців нову Вовину тисячу
Як ви оцінюєте цю ініціативу?
голосів
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 04.11.2024
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.29
56.59
54.09
35.79
60.99
58.99
55.99
35.99
59.99
57.99
54.99
35.98
-
53.74
49.31
33.52
59.99
57.99
54.99
35.99
56.99
54.99
51.99
34.17
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
São Paulo
The Weeknd, Anitta
2
Не лякай
OSTY, Klavdia Petrivna
3
Як ніколи
Okean Elzy
4
Особистий рай
Геля Зозуля, Adam
5
Bad Dreams
Teddy Swims
6
Обиратиму себе
MELOVIN
7
А що?
MONATIK
8
The Door
Teddy Swims
9
158 ч.2
Криминальный бит
10
Барабан
Артем Пивоваров, Klavdia Petrivna
Секта Богородиці
Небезпечне угрупування в Києві, до якого заманюють простачків
Киянка, на ім'я Ганна Фесун назвала себе Богородицею, а фанатів навертає через проповіді у Facebook та пропонує підтримувати їхніх коханих-бійців за фінансову допомогу: у чому секрет феномену та як з ним бути суспільству
Чи варто Україні знижувати вік призову до армії?
Захід тисне на Київ, аби мінімальний вік мобілізації було знижено до 18 років. А ви підтримуєте цю ідею?
голосів
ТОП-5 найбагатших людей світу за версією Bloomberg
1
Ілон Маск $235 млрд
2
Джефф Безос $193 млрд
3
Марк Цукерберг $188 млрд
4
Бернар Арно $184 млрд
5
Білл Гейтс $154 млрд
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
ХАС, NIKITIN - Як би я хотів
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
Курс біткоїна просто зараз
BITCOIN (BTC)
67082.7
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Кулінарний рецепт від Інформатора
Їв їх дюжинами: улюблена страва ув'язненого Пі Дідді
4 листопада народився один з найвпливовіших музичних продюсерів Голлівуду, репер Шон Комбз, він же Пі Дідді, статки якого оцінюються в мільярд доларів та якого зараз звинувачують у всіх можливих гріхах: наркотиках, торгівлі людьми, численних зґвалтуваннях, розбещенні малолітніх, шантажі зірок та залякуваннях інших жертв сексуального насильства з боку Дідді і його найближчих друзів.
Куца армія, визнання незалежності "ЛДНР": зʼявився текст угоди, яку Росія пропонувала Україні у 2022 році
У проєкті мирної угоди, який нагадує капітуляцію, було 6 сторінок основного договору, 4 сторінки доповнень, а загалом – 18 статей
У березні 2022 року Росія пропонувала Україні “мирну угоду”, яка по суті нагадує капітуляцію. Документ вимагає від Києва скоротити чисельність армії до 50 тисяч осіб та зменшити кількість воєнної техніки. Крім того, наша держава мала б визнати “незалежність” так званих “Донецької та Луганської республік” у межах адміністративних областей України, а також заплатити за відновлення Донбасу.
Це перший відомий документ, який викладає умови Росії щодо мирної угоди після початку повномасштабного вторгнення. Проєкт договору, який датований 7 березня 2022 року, отримало у своє розпорядження видання “Радіо Свобода”.
Загалом 18 статей охоплюють параметри нейтралітету України (військові та міжнародні зобов'язання), питання кордонів, гуманітарні питання (мова, релігія, історія), а також зняття санкцій з Росії. Ось про що передбачав документ:
Щоб Україна скоротила свою армію до 50 000 осіб, включаючи півтори тисячі офіцерського складу (це вп'ятеро менше, ніж Україна мала до 2022 року). Якби це бажання виповнилося, в України залишилося б лише чотири кораблі, 55 вертольотів та 300 танків. Станом на 2022 рік це було менше за армію сусідньої Білорусі (у якій на той час проживало майже вп'ятеро менше осіб, ніж в Україні).
Україні пропонували “не розробляти, не виробляти, не купувати та не розміщувати на своїй території ракетні озброєння будь-яких видів базування з дальністю стрілянини понад 250 км”. Саме таку відстань, наприклад, відокремлює Кримський міст від контрольованого Україною Гуляйполя, розташованого неподалік лінії фронту. Щобільше, Росія залишала за собою право в майбутньому забороняти Україні “будь-які інші види озброєння, які можуть бути розроблені в результаті наукових досліджень”.
У планах Росії Україна мала “визнати незалежність так званих Донецької та Луганської “республік” – причому в межах адміністративних областей України (станом на 24 лютого 2022 року Росія контролювала лише частину цих областей і не завоювала їх повністю і тепер, наприкінці 2024 року).
Автори російського документа вважали, що саме Україна має взяти на себе витрати на відновлення інфраструктури Донбасу, зруйнованої з 2014 року.
Росія також вимагала скасування всіх санкцій – як українських, так і міжнародних – та відкликання всіх міжнародних позовів, поданих з 2014 року.
Росія наполягала на надання російській мові статусу державної та відновлення всіх майнових прав Української православної церкви (Московського патріархату).
Автори проєкту вимагали”скасувати та більше не вводити будь-які заборони символіки, що асоціюється у державах із перемогою над нацизмом” тобто фактично знову легалізувати в Україні радянські та комуністичні символи. До документа додано перелік українських законів, які автори назвали прикладами “нацифікації та героїзації нацизму”. Під цю категорію потрапили закони “Про увічнення перемоги над нацизмом” та “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму”.
“Угода залишила б Україну дуже вразливою, оскільки російські війська залишалися б на місці, а Київ не мав би можливості захищатися чи шукати підтримки безпеки з боку Заходу. Києву довелося б платити за відновлення Донбасу”, – йдеться у повідомленні.
Переговори між Україною та Росією
З лютого по квітень 2022 року російська та українська сторони провели низку зустрічей, намагаючись досягти домовленостей та припинити військові дії. Але досягти їх так і не вдалось. РФ вимагала наступне:
визнати ДНР та ЛНР незалежними республіками в кордонах Донецької та Луганських областей та виведення українських військ з їх території;
визнати Крим, як суб'єкт РФ;
визнати ДНР, ЛНР, Запорізьку та Херсонську область, як нові території РФ;
закріпити за Україною безблоковий статус та нейтралітет, і відмовитись від вступу в НАТО (дозволяється вступ в ЄС);
провести демілітаризацію України, а саме скоротити склад ЗСУ від 250 000 до 83 500 чоловік;
провести "денацифікацію" України.
У червні 2024 року газета The New York Times оприлюднила повний текст мирного договору між Росією та Україною. Про що, за даними журналістів, у ньому йшлося - читайте у матеріалі.
Крім того, у 2022 році Україна проводила негласні переговори з Росією щодо гуманітарних питань. Цей процес супроводжувався консультаціями зі США. Зусилля, як зазначив міністр оборони України Рустем Умєров у коментарі The Washington Post, дозволили врятувати життя сотень тисяч людей.
Нагадаємо, видання Die Zeit стверджує, що українська та російська сторони ведуть непублічні перемовини щодо взаємних поступок у війні. Ключовими темами цих перемовин залишаються питання обміну військовополоненими, питання повернення незаконно вивезених у РФ українських дітей, зернова ініціатива та утримання від атак на енергетичну інфраструктуру. Низка зустрічей за посередництва Китаю вже відбулися у багатьох містах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.