Міноборони спростило звітування за майно для військових: що залишиться у бійців після служби

По завершенню службу військові мають здати бронежилет і каску. Все інше, зокрема, Спальники, каримати, фляги, залишатимуться у захисників

ЗСУ
Наші військові мають фокусуватися на бойових завданнях, а все необхідне Міноборони має їм надати

Міністерство оборони України змінило порядок звітування за майно для військовослужбовців ЗСУ. Тепер після завершення служби бійці повинні будуть повернути лише каски й бронежилети. Інше спорядження, таке як спальники, каримати, фляги та інше, залишатиметься у них.

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров у Facebook. За його словами, військові очікували на ці зміни.

"Робимо ще один крок у спрощенні звітування за майно для наших військових. Відтепер лише бронежилет і каска мають бути повернені після служби. Спальники, каремати, фляги та інші речі залишатимуться у бійців. Їм більше не доведеться думати про їх здачу", - написав він.

Зміни впровадили наказом Міноборони України. Таким чином, додав Умєров, військові мають зосередитися на виконанні бойових завдань, а нове умундирування завжди буде надане.

Міноборони спростило списання військового майна, втраченого в бою

Згідно з новими правилами, не потрібно проводити окреме розслідування для кожної одиниці майна чи отримувати погодження від вищого керівництва. Раніше процедура списання, наприклад, дрона могла тривати від одного місяця до пів року і вимагала збору до 40 документів. Тепер ця процедура скоротилася до 2-3 тижнів. Командири рот, батальйонів чи бригад зможуть списувати техніку вартістю до 1,5 мільйона гривень.

Згідно з новим наказом, командири можуть:

  • Списувати засоби ураження, витрачені в бою або під час практичних стрільб, на основі акта про списання, затвердженого командиром підрозділу.
  • Списувати БПЛА, втрачені внаслідок бойових дій, вартістю до 1,5 млн грн без погоджень від командування повітряних сил, сил логістики та Міноборони.
  • Розбирати та використовувати частини пошкодженої техніки для відновлення, модернізації або виготовлення нової техніки. Без проведення розслідування списувати дрони-камікадзе та інші безпілотники, перероблені для виконання бойових завдань, за спрощеною процедурою. Раніше для цього потрібно було зібрати 16-18 документів.

Також Верховна Рада України у кінці жовтня 2024 року прийняла за основу законопроєкт, що уточнює механізм списання дронів, які використовувалися на фронті. Тепер можна буде списати безпілотники, водні та авіаційні комплекси, а також наземні РЕБи, що використовувалися з початку вторгнення.

Українські військові скаржаться на якість харчування

Військовослужбовці Збройних сил України незадоволені якістю та кількістю харчування, що надається їм. Багато з них кажуть, що ситуація погіршилася після створення у грудні минулого року Державного оператора тилу (ДОТ), покликаного забезпечувати тилові потреби ЗСУ.

Військові, які служать як на фронті, так і в тилу, відзначають, що якість харчування знизилася. Один з бійців, який нещодавно повернувся з полігону на заході України, повідомив, що там харчування взагалі не було. Інший військовий, що служить у Силах ППО на Чернігівщині, скаржиться на те, що кілька тижнів живе на дешевій польській тушкованці, яку забезпечує його частина, а м’ясо доводиться купувати за власні гроші.

Раніше повідомлялося, скільки окупантів знешкодили ЗСУ за добу. Також повідомлялося, що наші військові завдали ударів по будівлях, де могли перебувати солдати з КНДР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube