Розширення межі придатності до служби: Медсили ЗСУ пояснили, кого стосуються зміни в переліку хвороб

Читать на русском

Медичні сили ЗСУ пояснили внесені зміни у переліку хвороб, придатних до військової служби

Читать на русском
Дмитро Мірошниченко
Люди з хронічними захворюваннями служать у підрозділах забезпечення ЗСУ та навчальних центрах. Фото: armyinform

Медичні сили ЗСУ пояснили внесені зміни у переліку хвороб, придатних до військової служби

Командування медичних сил ЗСУ пояснило принципи, за якими було оновлено список хвороб для оцінки придатності військовослужбовців. Зокрема, заявляється, що нові зміни стосуються людей з певними хворобами, які перебувають в довготривалій ремісії та можуть виконувати обов’язки, наприклад, у складі підрозділу забезпечення.

Про це розповів представник командування медичних сил ЗСУ, підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко у коментарі АрміяІнформ. За його словами, тема викликала жваве обговорення і неточні трактування з перекручуваннями, які мають ознаки "втручання російських підрозділів ІПСО".

"Нові зміни стосуються людей, які мають "захворювання, які перебувають в довготривалій ремісії (3–5 років), це підтверджується лабораторним дослідженням, стан здоров’я військовослужбовця нормальний, і він може виконувати обов’язки. Щодо них прийматимуть постанову про придатність за певною обліково-військовою спеціальністю, щоб командир розумів, на яку посаду доцільніше призначити військовослужбовця, "враховуючи поточний стан його здоровʼя". Військовослужбовці з певними захворюваннями не можуть проходити службу в підрозділах спецпризначення ДШВ, морської піхоти, ССО, але вони можуть виконувати завдання у складі підрозділу забезпечення", - каже Мірошниченко.

Всі зміни розроблені спільно з Мінздоров’я на основі новітньої світової практики щодо діагностики хвороб. Проведені консультації з юристами, громадськими організаціями, військовими і всі нововведення погодженні з родами і видами військ ЗСУ.

При цьому, за словами Мірошниченка, сам перелік хвороб суттєво не змінився і так само побудований на міжнародній класифікації хвороб щодо придатності до військової служби. Себто, у Переліку хвороб так і лишилися ті хвороби і ті показники, за якими військовослужбовці визнаються придатними, обмежено придатними чи непридатними до служби.

Однак, наприклад, бували випадки, коли військові медики під час обстеження здоров’я військових на основі відповідних нормативних актів робили висновок, що особа обмежено придатна. Хоча людина була "соматично абсолютно здорова, аналізи нормальні" і могла виконувати свої функціональні обов’язки. Представник КМС зазначив, що з 2014 року в Україні дуже багато військових саме категорії "обмежено придатних" з колосальним бойовим досвідом, яких КМС намагається зберегти у війську задля передачі досвіду молодим воїнам.

Про мобілізацію обмежено придатних чоловіків

В Україні почнуть призивати на військову службу обмежено придатних чоловіків із вилікуваним туберкульозом, хворобами ендокринної системи, та, приміром, легкими розладами психіки. Чоловіки з цими хворобами тепер вважатимуть придатними для служби у рядах ЗСУ. 

Проте є перелік хвороб, який робить людину непридатною до військової служби взагалі. При цьому не всі види онкологічних захворювань можуть зробити людину непридатною до служби. В залежності від форми онкології лікарі роблять висновок в індивідуальному порядку про тимчасово чи обмежену непридатність до служби. 

Також Інформатор писав, хто зі студентів має право на відстрочку, а кому можуть вручати повістки. Ми з'ясовували, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.