Мільйони збитків і втеча до Монако: ексдепутата Крючкова засудили до 15 років в’язниці, але відбувати покарання він не збирається

Колишнього голову правління Енергомережа Дмитра Крючкова засудили до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна за масштабні розкрадання державних коштів, вирок був винесений заочно, оскільки екснардеп виїхав до Монако і не повернувся до України

Суд призначив суворе покарання Дмитру Крючкову
ВАКС визнав Крючкова винним у заволодінні коштами державних енергокомпаній

Вищий антикорупційний суд України ухвалив вирок щодо ексдепутата Дмитра Крючкова. Його визнаного винним у розкраданні коштів енергетичних компаній. Колишньому голові правління ПрАТ "ХК Енергомережа" Крючкову призначили 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Судове рішення винесене 9 січня. Також Крючков втрачає право обіймати керівні посади протягом трьох років, повідомляє "Центр протидії корупції".

Однак покарання для Крючкова носить заочний характер - з лютого 2024 року він перебуває за кордоном, вказуючи на своє право на проживання в Монако. На судових засіданнях він з’являвся лише онлайн. 

Разом із Крючковим засуджено Світлану Кузьмінську, колишню виконувачку обов’язків голови правління ПАТ "Черкасиобленерго". Їй призначено 8 років ув’язнення з конфіскацією половини майна та позбавленням права обіймати посади протягом двох років.

Матеріальні претензії та спецконфіскація

Суд частково задовольнив цивільні позови та застосував спецконфіскацію:

  • 468 млн грн мають бути стягнуті з компанії "Енергомережа" та Крючкова.
  • Понад 27 млн грн - на користь АТ "Одеська ТЕЦ".
  • Понад 21 млн грн — для "Запоріжжяобленерго".
  • 14 млн грн Крючков і Кузьмінська мають сплатити "Черкасиобленерго".
  • Додатково на обвинувачених покладено судові витрати в розмірі 415 тисяч гривень.

Передісторія справи

Крючкова підозрювали в організації схеми розкрадання державних коштів ще з 2019 року, коли його екстрадували з Німеччини. Після внесення застави в розмірі 7 млн грн екснардеп залишив СІЗО, однак продовжив брати участь у судових засіданнях, навіть перебуваючи за кордоном.

У лютому 2024 року він остаточно залишив Україну, пояснивши виїзд наявністю п’ятьох дітей, що дозволило йому перетнути кордон. Того ж року його оголосили у міжнародний розшук.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів із моменту оголошення. У разі повторного розгляду справа залишиться під контролем ВАКС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube