ВАКС обрав запобіжний захід першому заступнику голови Мінагрополітики Висоцькому

Читать на русском

Чималу суму застави пов'язують з корупцією на закупівлях

Читать на русском
Заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький
Тарас Висоцький має сплатити кругленьку суму застави за корупційні оборудки

Чималу суму застави пов'язують з корупцією на закупівлях

Першому заступнику міністра аграрної політики Тарасу Висоцькому, якого підозрюють у розтраті понад 62 млн гривень під час закупівлі продуктів, обрали запобіжний захід. Йому призначили заставу у розмірі 805 тис. грн. У разі внесення застави посадовець має прибувати за викликом до суду та повідомляти про зміну місця проживання.

Про це пише Суспільне. Повідомляється, що нардепи від "Слуги народу" - Володимир Тимофійчук та Ігор Марчук готові були взяти Висоцького на поруки. Сторона обвинувачення акцентувала увагу суду на тому, що адміністрації змушували закупляли продукції саме в мережах АТБ, Сільпо, Ашан, де макарони коштували в середньому від 60 грн до більш як 100 грн у березні минулого року. 

Товарознавча експертиза показала, що можна було знайти товар дешевше, а економічна експертиза показала задані збитки. Прокурор наголосив на тому, що товари закуповували від імпортерів попри те, що є вітчизняні виробники. Сам Висоцький пояснив, що список виробників, у яких можна закуповувати товари, затверджував Кабмін, а далі до нього зверталися представники ВЦА.

Як запобіжний захід, прокурор просив тримання під вартою або заставу 4,9 млн. Суддя частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення й призначив Висоцькому запобіжний захід у вигляді застави в 805 тисяч гривень.

У чому підозрюють Висоцького

24 серпня НАБУ і САП оголосили підозри першому заступнику міністра агрополітики Тарасу Висоцькому та ексзаступнику міністра економіки Олександру Грибану у розтраті понад 62 млн гривень під час закупівлі продуктів. Йдеться про два епізоди.

У першому випадку слідчі вказують про закупівлі продуктів коштом "Укрзалізниці" для населення восьми областей і міста Києва. Вони нібито проводилися за цінами, що були у 2-3 рази вище ринкових. Закупівлі робилися у польської фірми, але проводили їх через посередника. Внаслідок цього "УЗ" зазнала збитків на 28,8 млн гривень. За версією слідства, схему організував саме Висоцький.

У другому епізоді йдеться про закупівлі продуктів у іноземного виробника з Туреччини у той же період. Слідство вказує, що закупівлі проводилися за участю Висоцького. Завдяки підконтрольним фірмам, що завищували ціни "Укрзалізниці" було заподіяно збитків на 33,7 млн гривень. 

Директор НАБУ Семен Кривонос офіційно визнав розкрадання в “Укрзалізниці” системними. З 2015 року цілий підрозділ займається справами по компанії. Загалом збитки від розкрадань уже оцінюють в понад 700 млн гривень.

Станом на початок літа НАБУ розслідувало близько 80 справ, кожна з яких стосувалась саме "Укрзалізниці". Розкрадання фактично було постійними і проводилися за сформованими схемами в різних підрозділах компанії. Також ми повідомляли, що НАБУ і САП викрили схему розкрадання 450 млн грн через поліграфкомбінат "Україна".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.