У Білорусі засудили до страти фельдшера Червоного Хреста з Німеччини: що кажуть у Лукашенка

Суд Мінська визнав громадянина Німеччини Ріко Крігера винним в організації терористичного акту, справа стосується України

Рік Крігер
Рік Крігер не визнав себе винним

Мінський обласний суд виніс смертний вирок 29-річному громадянину Німеччини Ріко Крігеру. Його визнали винним за шістьма статтями, головна з яких - організація терористичного акту. Правозахисникам стало відомо, що справа Крігера стосується білоруського полку імені Кастуся Калиновського, який воює на боці України проти Росії, а саме — структурного підрозділу батальйону Western.

Про суд над німцем повідомила правозахисника організація "Вясна". Виявилось, що Крігера судили ще 24 червня, але влада тримала це у таємниці. 

Крігера визнали винним одразу за 6 статтями:

  • найманство;
  • агентурна діяльність;
  • терористичний акт;
  • створення екстремістського формування;
  • умисне приведення в непридатність транспортного засобу чи засобу зв’язку;
  • незаконні дії щодо вогнепальної зброї, бойових припасів і вибухових речовин.

За даними "Вясни", німця визнали винним у вчиненні вибуху для "впливу на прийняття рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядок". Про який саме вибух йдеться, невідомо. 

 Чи приведуть вирок у дію

У Лукашенка кажуть, що нібито тримають контакт з німецькою стороною щодо засудженого на рівні закордонних відомств обох країн. Таку інформацію пропагандистському агентству БЕЛТА в озвучив речник білоруського МЗС Анатолій Глаз.

"З урахуванням прохання МЗС ФРН конкретні рішення щодо наявних варіантів розвитку ситуації білоруською стороною запропоновано. Консультації з цієї теми тривають по лінії Міністерств закордонних справ двох країн", – сказав він. 

Він також додав, що Білорусь нібито забезпечила Німеччині консульський доступ до засудженого у повній відповідності до міжнародних норм і двосторонніх угод. офіційний Берлін наразі не коментує ситуацію. 

Справа Крігера

Крігер народився в Берліні й працював фельдшером у німецькому Червоному Хресті. Також відомо, що він раніше працював офіцером спеціальної служби безпеки у відділенні Держдепартаменту США в Берліні. Крігер перебуває під вартою з листопада 2023 року. Частина суду над ним проходила у закритому режимі. З неофіційних джерел, справа Крігера стосується нібито причетності до білоруського полку імені Калиновського, який воює в Україні. 

Раніше Інформатор писав, що президент Білорусі Олександр Лукашенко, який на тлі заяв Буданова про погрози наступу з півночі, приїздив до кордону з Україною 13 липня, заявив про необхідність обговорення з президентом Росії Володимиром Путіним подальших кроків щодо України. За його словами, загроза на кордоні з Україною знизилася, тому він доручив відвести білоруські війська від кордону.

Нагадаємо, нещодавно під час російської атаки на Україну один з безпілотників відхилився від курсу і перетнув кордон Білорусі. Shahed-131/136 перебував у повітряному просторі цієї країни щонайменше годину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube