«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Суд Мінська визнав громадянина Німеччини Ріко Крігера винним в організації терористичного акту, справа стосується України
Мінський обласний суд виніс смертний вирок 29-річному громадянину Німеччини Ріко Крігеру. Його визнали винним за шістьма статтями, головна з яких - організація терористичного акту. Правозахисникам стало відомо, що справа Крігера стосується білоруського полку імені Кастуся Калиновського, який воює на боці України проти Росії, а саме — структурного підрозділу батальйону Western.
Про суд над німцем повідомила правозахисника організація "Вясна". Виявилось, що Крігера судили ще 24 червня, але влада тримала це у таємниці.
Крігера визнали винним одразу за 6 статтями:
За даними "Вясни", німця визнали винним у вчиненні вибуху для "впливу на прийняття рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядок". Про який саме вибух йдеться, невідомо.
У Лукашенка кажуть, що нібито тримають контакт з німецькою стороною щодо засудженого на рівні закордонних відомств обох країн. Таку інформацію пропагандистському агентству БЕЛТА в озвучив речник білоруського МЗС Анатолій Глаз.
"З урахуванням прохання МЗС ФРН конкретні рішення щодо наявних варіантів розвитку ситуації білоруською стороною запропоновано. Консультації з цієї теми тривають по лінії Міністерств закордонних справ двох країн", – сказав він.
Він також додав, що Білорусь нібито забезпечила Німеччині консульський доступ до засудженого у повній відповідності до міжнародних норм і двосторонніх угод. офіційний Берлін наразі не коментує ситуацію.
Крігер народився в Берліні й працював фельдшером у німецькому Червоному Хресті. Також відомо, що він раніше працював офіцером спеціальної служби безпеки у відділенні Держдепартаменту США в Берліні. Крігер перебуває під вартою з листопада 2023 року. Частина суду над ним проходила у закритому режимі. З неофіційних джерел, справа Крігера стосується нібито причетності до білоруського полку імені Калиновського, який воює в Україні.
Раніше Інформатор писав, що президент Білорусі Олександр Лукашенко, який на тлі заяв Буданова про погрози наступу з півночі, приїздив до кордону з Україною 13 липня, заявив про необхідність обговорення з президентом Росії Володимиром Путіним подальших кроків щодо України. За його словами, загроза на кордоні з Україною знизилася, тому він доручив відвести білоруські війська від кордону.
Нагадаємо, нещодавно під час російської атаки на Україну один з безпілотників відхилився від курсу і перетнув кордон Білорусі. Shahed-131/136 перебував у повітряному просторі цієї країни щонайменше годину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.