Хоче сподобатися хазяїну: на пресконференції із Сі Цзіньпіном Путін згадав, як у Москві зустрічали китайський новий рік

Сі Цзіньпін приїхав в Москву, щоб нагадати про вічну дружу КНР та РФ: його турбують переговори Путіна із США

Путі та Сі
Путін намагається сподобатися Сі. Колаж: Інформатор, Getty Images

Володимир Путін під час пресконференції із Сі Цзіньпіном 8 травня згадав, що у Москві з розмахом зустрічали Китайський новий рік (або новий рік за місячним календарем). При цьому камера російських пропагандистів показала лідера Китаю - він заплющив очі. Путін намагається продемонструвати Сі Цзіньпіну граничну лояльність, адже тому не подобаються переговори, що правитель РФ веде із США.

"В Москві з розмахом пройшли святкування нового року за лунним календерам, у них взяли участь сотні тисяч людей. Я впевнений, москвічі зараз згадують ці приємні події", - сказав Путін.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/4016

На відміну від попердніх років, коли на 9 травня Москву майже не відвідували іноземні делегації, цього року там присутні більше десяти високопосадовців з-за кордону. Серед них навіть європейські політики - Вучич та Фіцо (який ще не дістався Москви, але все можливо).

Але причина зовсім не в Путіні: усі вони приїхали, щоб поспілкуватися з Сі Цзіньпіном.

Особисто Сі Цзіньпін приїхав в Москву, щоб нагадати про вічну дружу КНР та РФ. Китайського лідера турбують переговори Путіна із США, які він проводить через спецпосланця Трампа - Віткоффа.

Нагадаємо, як повідомляв Інформатор, риторика Москви щодо миру в Україні змінилася. На третій за рахунком зустрічі с Віткоффом Путін відмовився погоджувати мирний план Трампа. Він також відмовився від безумовного припинення вогню, обмежившись перемирʼям на 9 травня, умови якого не виконує.

Причина цієї дивовижної зміни, яка виявилася дивною для Трампа - в зауваженні, яке Путін отримав від Китаю. Після обговорення з Віткоффом планів економічного співробітництва із США - на тлі тарифної війни між Америкою та Китаєм - дії Путіна були розкритиковані у Пекині.

Відомо, що у середині квітня, як раз, коли тривали переговори з Віткоффом, Китай обмежив закупівлі російської нафти, що болісно вдарило по економічним очікуванням Кремля. Водночас Китай нагадав про вічну дружбу з Росією та зробив двозначну заяву, підкресливши, що ніхто не здатний її зламати. Натяк був очевидним - він стосувався перемовин РФ та США.

Тобто Китай у квітні мʼяко підкреслив власні виключні права на вплив на Росію. Зараз Сі Цзіньпін перебуває у Москві, щоб ці права формально підтвердити.

Парад Путіна

Китайський правитель Сі Цзіньпін у середу, 7 травня, прибув у Москву для переговорів та участі у військовому параді 9 травня. Його літак вдень приземлився в аеропорту "Внуково". А пробуде Сі в Росії до 10 травня.

Всього цьогоріч до Путіна на парад приїдуть 29 іноземних лідерів - це рекорд за останні шість років. У 2020 Кремль приймав 9 гостей, у 2021 - лише одного (Таджикистан), у 2022 - жодного іноземного лідера, у 2023 - 7 гостей, а у 2024 році було 8 гостей на 9 травня.

За словами помічника Путіна Ушакова, на вищому рівні буде представлено Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Казахстан, Киргизію, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, невизнану Абхазію, Боснію і Герцеговину, Бразилію, Буркіна-Фасо, Венесуелу, В'єтнам, Гвінею-Бісау, Єгипет, Зімбабве, Китай, Конго, Кубу, Лаос, Монголію, М'янму, Палестину, Сербію, Словаччину, Екваторіальну Гвінею, Ефіопію і невизнану Південну Осетію. Такод будуть присутні Індія, Нікарагуа та ПАР.

Серед них - прем’єр Словаччини Роберт Фіцо  (країна-член ЄС) та президент Сербії Олександр Вучич, чия поїздка може коштувати країні євроінтеграції. Також участь підтвердили: Олександр Лукашенко (Білорусь), Ніколас Мадуро (Венесуела), Лула да Сілва (Бразилія), Діас-Канель (Куба) та інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube