Медійна підтримка влади в обмін на послаблення для бізнесу: як в Україні запрацювала Бізнес-рада при президенті

Читать на русском

15 лютого відбулося чергове засідання

Читать на русском
Бізнес-рада при президенті
Як Рада підприємців співпрацює з ОП. Колаж: Інформатор

15 лютого відбулося чергове засідання

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. За його словами, розмова була “конструктивною та змістовною”. У свою чергу, бізнесмени вийшли у публічне поле лише на наступний день, 16 лютого, з майже однаковими меседжами на підтримку Зеленського, глави ОП Андрія Єрмака та команди глави держави.

Про це йдеться у матеріалі “Економічної правди”. Деякі підприємці скептично ставили до “Бізнес-ради”, але вже після другої зустрічі їхня думка дещо змінилася, що може бути вигідним у першу чергу саме для влади.

“Друга зустріч з Радою підприємців. Готувалися чотири дні, виробляли повістку, сперечалися. Прийшли. Єрмак: "Давайте так: усі пропозиції нам. Давайте відповідальних, терміни виконання та проєкти рішень". У чому прикол?”, – написав у Telegram співзасновник monobank Олег Гороховський.  

Водночас голова наглядової ради Ajax Systems Олександр Конотопський відзначив “конеструктивний рух”. Співрозмовники видання наголошують, що влада розуміє необхідність допомоги бізнесу та зацікавлена у цьому.

За словами одного з наближених до ради підприємців, учасники хочуть “зірвати фрукти, які низько висять”. Зокрема, щось врегулювати, створити щось “цифрове” з великими даними, а також “створити платформу для нормального зворотного зв'язку від бізнесу”.

Список нагальних питань був озвучений і за підсумками зустрічі на сайті президента. Подекуди він схожий із тезами, що були озвучені раніше. Серед них – зменшення тиску правоохоронців на легальний бізнес, оновлення принципів роботи Бюро економічної безпеки та необхідність підтримки підприємств ВПК.

Експерти виділяють задачі створення аналітичного модуля до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такий крок дасть змогу у режимі реального часу бачити кримінальні провадження в країні. Також виступають за створення спеціальної платформи для отримання зворотного зв’язку від бізнесу.

“Цифрова платформа сприятиме налагодженню зворотного зв’язку влади та бізнесу – регіонального, дрібного, середнього – і дасть розуміння та змогу систематизувати питання, які насамперед турбують підприємців, та визначити шляхи поліпшення бізнес-середовища”, – кажуть у пресслужбі Зеленського.

В ОП зазначають, що до всіх питань є план дій, тож бізнес зможе брати участь у напрацюванні конкретних рішень в рамках Ради підприємців та навіть ширшим колом бізнесменів через платформу “Зроблено в Україні”. Водночас Гороховський додав, що влада також хоче змінити земельне законодавство, удосконалити Кримінальний кодекс та ввести обов’язки роботи прокурорів.

В “ЕП” наголошують, що, ймовірно, йдеться про зміни до статті 111-2 Кримінального кодексу (пособництво державі-агресору). Здебільшого кримінальні провадження, порушені СБУ щодо підприємців, спираються саме на цю статтю. Джерело видання припускає, що Рада хоче добитися більш чітких формулювань, щоб розуміти, що саме вважати пособництвом. 

Крім того, обговорили питання щодо створення механізму, який передбачатиме закриття старих досудових справ, через які бізнес обвинувачуваних роками знаходяться в підвішеному стані. Йшлося і про більш комфортні умови для розвитку mil-tec. За словами голови Ради Федерацій Дмитра Олійника, у питанні розвитку підприємств ВПК напрацьовані зміни до закону "Про оборонні закупівлі" та є "ще декілька ініціатив". 

Співрозмовник журналістів підкреслив, що такі зустрічі є вигідними для обох сторін. Ймовірно, влада робить такі кроки задля усунення потенційного осередку нестабільності на тлі негативних новин з фронту, звільнення Залужного та зниження рейтингів Зеленського.

“Підприємці проштовхують свій порядок денний і добиваються певних послаблень, а влада виграє медійно. Головне, щоб в кінці було за що похвалити президента”, – йдеться у матеріалі.

Бізнесмени дійсно кажуть, що в ОП потребують допомоги. До вирішення різних питань залучаються топ-стейкхолдери. Втім, найбільше вигідна така співпраця саме владі, адже після таких зустрічей підприємці схвально відгукуються про президента, його команду та ОП. 

Водночас бізнес сподівається, що такі “інфестиції” принесуть певні плоди, досягнувши законодавчих змін. Втім, наразі комунікувати боїться, щоб не зашкодити. Ймовірно, через це представники Ради обережні у своїх заява та обмежено спілкуються з медіа.

Однак немає гарантій, що така робота призведе до кардинальних змін у бізнесі в країні. За межами Банкової довіра до влади не покращилася.

Рада підприємців в Україні

26 січня президент Володимир Зеленський підписав укази про утворення Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану та Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», повідомив про створення до Ради з питань підприємництва увійшли семеро людей з бізнесу:

  • Бородляток Артем Ігорович - співзасновник ТОВ "Нетпік" (за згодою)
  • Гороховський Олег Володимирович - співзасновник ТОВ "Фінтех бенд" (за згодою)
  • Єфіменко Костянтин Олексійович - президент ТОВ "Біофарма плазма" (за згодою)
  • Кімцей Тарас Володимирович - член ради представників Асоціації "Інформаційні технології України", співзасновник ТОВ "Софтсерв" (за згодою)
  • Клімов В'ячеслав Валерійович - президент Спілки українських підприємців, член наглядової ради ТОВ "Нова Пошта" (за згодою)
  • Конотопський Олександр Володимирович - член ради директорів Спілки українських підприємців, співзасновник ТОВ "Аджакс систем манофекчурінг" (за згодою)
  • Олійник Дмитро Миколайович - голова Ради Федерації роботодавців України (за згодою).

Такі кроки держава почала роботи після ультиматиму бізнесменів та незгоди щодо справи бізнесмена Ігоря Мазепи. Зеленський відреагував на їхню заяву визнанням, що між владою та бізнесом справді виникли складнощі. Він пообіцяв розібратися щодо тиску на бізнес і знизити градус напруги. 22 січня підприємці зустрілись представники Кабінету міністрів. Тоді була перша спроба діалогу.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.